۲۰ هزار میلیارد تومان برای تقویت بنیه دفاعی به بودجه ۹۸ اضافه شد

رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت: در بازگشت و اصلاحیه بودجه ۲۰ هزار میلیارد تومان برای بنیه دفاعی به بودجه ۹۸ اضافه شد.

فلاحت پیشه

به گزارش مشرق، حشمت‌الله فلاحت‌پیشه با تشریح آخرین وضعیت بودجه دفاعی کشور در سال ۹۸ اظهار داشت: بعد از اینکه در ۱۵ آذر بودجه به مجلس آمد، مشکلاتی داشت و نمایندگان مجلس اعتراض کردیم.

وی با بیان اینکه کمیسیون امنیت ملی مجلس نیز نسبت به بودجه پیشنهادی در حوزه دفاعی و مرز اعتراض داشت گفت: بودجه برگشت خورد و در بازگشت اصلاحیه صورت گرفته است.

مجلس در تصویب لایحه بودجه ۹۸ برای کاهش بودجه دفاعی زیر بار نظر دولت نمی‌رود

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه در اصلاحیه بودجه ۴۰ هزار و هفتاد میلیارد تومان به بودجه اضافه شد افزود: از این مبلغ ۲۰ هزار میلیارد تومان برای بنیه دفاعی اختصاص دادند و بقیه هم در قالب جدول ۲۱ اختصاص داده شده است که در جدول ۲۱ هم برخی از ردیف‌ها مربوط به ردیف‌های دفاع و مرز است.

وی با بیان اینکه معتقدیم اگر این بودجه تأمین شود بخش عمدهای از الزامات بودجه دفاعی کشور تأمین می‌شود خاطرنشان کرد: بحث اصلی در بودجه تحقق بودجه است و امیدواریم که این بودجه به‌طور کامل محققق شود.

حضور در جلسه شورای تأمین استان و نشست با فعالان اقتصادی استان کرمان و همچنین بازدید از اردوگاه اتباع افاغنه در استان کرمان از برنامه‌های سفر یکروزه حشمت‌الله فلاحت‌پیشه رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی به استان کرمان بود.