دمای هوا در خراسان جنوبی 6 تا 9درجه کاهش می یابد

بیرجند- ایرنا- رئیس گروه پیش بینی و صدور پیش آگاهی های جوی خراسان جنوبی گفت: با توجه به نفوذ جریان سرد شمالی به جو استان، دمای هوا از بعداز ظهر پنجشنبه تا شنبه هفته آینده، 6 تا 9درجه سلسیوس کاهش می یابد.

دمای هوا در خراسان جنوبی 6 تا 9درجه کاهش می یابد
دمای هوا در خراسان جنوبی 6 تا 9درجه کاهش می یابد

به گزارش روز سه شنبه اداره کل هواشناسی خراسان جنوبی، رضا برهانی افزود: بررسی همدیدی و آینده نگری نقشه های هواشناسی نشان می دهد، آخرین خروجی پیش یابی هواشناسی حکایت از نفوذ زبانه های سامانه پرفشار جوی به نیمه شمالی کشور و گسترش تدریجی آن بر شمال شرق دارد که سه روز آینده شاهد شروع و تداوم فعالیت این سامانه در استان خواهیم بود.

به گفته وی این سامانه افزایش سرعت وزش باد و ابر در بعد از ظهر چهارشنبه و پنجشنبه و وقوع بارش های رگباری پراکنده همراه با رعد و برق در شهرستان های شمالی استان (فردوس، سرایان ، درمیان و زیرکوه ) را به همراه خواهد داشت.

وی عنوان کرد: وضعیت جوی 24 ساعت اول بیرجند تا ظهر روز چهارشنبه صاف تا کمی ابری همراه با وزش باد خواهد بود و بیشینه و کمینه دمای هوا در بیرجند مرکز استان به27و 9درجه سلسیوس خواهد رسید.

رئیس گروه پیش بینی و صدور پیش آگاهی های جوی استان اظهار کرد: در 24 ساعت گذشته سربیشه در جنوب استان با کمینه دمای 5 و طبس در غرب خراسان جنوبی با بیشینه دمای 32 درجه سانتی گراد به ترتیب سرد ترین و گرمترین شهرهای استان بوده اند.

خراسان جنوبی با حدود 800هزار نفر جمعیت و 151هزار کیلومتر مربع مساحت به مرکزیت بیرجند در شرق ایران قرار دارد.

*3215*2047*تنظیم- محمدرسول ابراهیمی اسفدن* انشتار دهنده- عباسقلی اشکورجیری*انتهای پیام /*

گزارش مشکل
هواشناسیدمای