هواپیمای بانوی سلبریتی خارجی ناخواسته در شیراز فرود آمد +عکس

دان کرن (Dawnn Karen) مسافر پرواز بوئینگ ۷۳۷ دوبی به نروژ بود که حدود دو هفته قبل به دلیل نقص فنی در یکی از موتور‌های هواپیما در مسیر پروازی، مجبور به فرود اضطراری در فرودگاه بین المللی شهید دستغیب شیراز شد.

نوداد: این هواپیما که یکی از موتورهایش از کار افتاده بود، با ۱۷۰ مسافر و ۱۸ کادر پرواز در فرودگاه شیراز به زمین نشست و مسافران پرواز از جمله اشلی دانکن تا زمان رسیدن هواپیمای جایگزین، برای چند ساعت در برخی هتل‌های شیراز اسکان داده شدند.

دان، روانشناس حوزه مُد و لباس و دارای سابقه فعالیت رسانه‌ای در بیش از ۳۵ کشور دنیا از جمله نیویورک تایمز است.

او به خبرنگاران گفت: به عنوان یک آمریکایی، در این سفر تجربیات بسیار دلپذیری داشتم و هرگز اجازه ندادم که سیاست و روابط دیپلماتیک، نظرم نسبت به مردم ایران را خدشه دار کند، مردم ایران، شرایطی را فراهم کردند تا برخلاف آنچه در رسانه‌ها علیه ایران منتشر می‌شود تجربیات خوشایندی در کشورشان داشته باشم، بنابراین جا دارد از مهمان نوازی ایرانیان کمال تشکر را داشته باشم. این هنرمند آمریکایی افزود: توانستم از یک خانم اهل شیراز درمورد روش صحیح استفاده از شال (حجاب) بپرسم و استفاده از آن را یاد بگیرم.

وی با توضیح اینکه چگونه ترس و هراسش از فرود اضطراری در ایران به یک فرصت تبدیل شد، گفت: اگر چه از کار افتادن یکی از موتور‌های هواپیما و کم شدن ارتفاع پرواز، تجربه‌ای هولناک بود، اما توانستم در مورد رشته تخصصی ام که روانشناسی مد است و همچنین فلسفه نوع لباس پوشیدن زنان ایرانی اطلاعاتی کسب کنم و سطح اطلاعات تخصصی ام را در این حوزه ارتقا دهم.

او ادامه داد: به عنوان یک روانشناس مُد، به شدت به دنبال کشف حقیقت‌های نهفته در نوع لباس پوشیدن و علت این انتخاب هستم و طی این سفر توانستم با فرهنگ خاورمیانه‌ای درخصوص مُد و نیز نوع خاص پوشش زنان ایرانی آشنا شوم.