شمار جانباختگان سونامی در اندونزی به ۳۷۳ نفر رسید

شمار قربانیان ناشی از وقوع سونامی در اندونزی به ۳۷۳ نفر افزایش یافت.علاوه بر افزایش تعداد کشته‌ها، شمار زخمی‌ها هم بیش از هزار نفر اعلام شده است. این در حالی است که عده‌ای همچنان مفقود هستند و امکان دارد آمار افراد کشته و مجروح باز هم بیشتر شود.

آژانس مقابله با حوادث اندونزی در آخرین آمار درباره سونامی اخیر در این کشور، از افزایش تعداد کشته‌ها و مجروحان خبر داد.

به گزارش فارس، شمار قربانیان ناشی از وقوع سونامی در اندونزی به ۳۷۳ نفر افزایش یافت.

بنابر گزارش پایگاه خبری تی. آر. تی، در آخرین آماری که آژانس مقابله با حوادث اندونزی امروز منتشر کرده است، علاوه بر افزایش تعداد کشته‌ها، شمار زخمی‌ها هم بیش از هزار نفر اعلام شده است. این در حالی است که عده‌ای همچنان مفقود هستند و امکان دارد آمار افراد کشته و مجروح باز هم بیشتر شود.

حدود ساعت ۲۱:۳۰ دقیقه به وقت محلی روز شنبه سونامی به سواحل تنگه سوندا بین جزیره «جاوه» و جزیره «سوماترا» اصابت کرد و بنابر آمار اولیه، ۴۳۰ خانه، نه هتل و ۱۰ کشتی تخریب شدند. در پی انتشار هشدار سونامی، افرادی که در مناطق پایین زندگی می‌کردند به نواحی بلندتر گریختند.

مقامات اندونزی معتقدند که این سونامی در پی فوران آتش‌نشان رخ داد و وقوع آتشفشان، باعث شد تا ابری از خاکستر منطقه را فرا گیرد از این رو اداره هواشناسی استرالیا برای هواپیماهایی که در منطقه پرواز می‌کردند هم هشدار صادر کرده است.

اندونزی که بر روی خط آتشفشان و کمربند زلزله جنوب شرق آسیا قرار دارد همواره کانون حوادث متعدد زیست محیطی است. سپتامبر گذشته به دنبال زمین‌لرزه و سونامی در جزیره «سولاوسی» در غرب «برونو»، دست‌کم ۸۳۲ نفر کشته شدند. برخی آمارها تعداد جانباختگان را تا ۲ هزار نفر هم اعلام کرده‌اند.

لینک کوتاه