اولین جشنواره پیوند یلدا و کریسمس

معاون اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران از برگزاری اولین جشنواره پیوند یلدا و کریسمس در کاخ سعدآباد تهران خبر داد و گفت: به منظور تقویت مشترکات فرهنگی و ترویج زمینه‌های صلح و دوستی میان ادیان و ملتها، جشنواره پیوند یلدا و کریسمس با همکاری سازمان میراث فرهنگی و گردشگری، شهرداری تهران و موسسه مهرگان برگزار شد.

خبرگزاری میزان- معاون اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران از برگزاری اولین جشنواره پیوند یلدا و کریسمس در کاخ سعدآباد تهران خبر داد و گفت: به منظور تقویت مشترکات فرهنگی و ترویج زمینه‌های صلح و دوستی میان ادیان و ملتها، جشنواره پیوند یلدا و کریسمس با همکاری سازمان میراث فرهنگی و گردشگری، شهرداری تهران و موسسه مهرگان برگزار شد.

به گزارش گروه جامعه خبرگزاری میزان، ولی الله شجاع پوریان معرفی ظرفیت‌های فرهنگی کشور را از مواهب برگزاری چنین جشنواره‌هایی برشمرد و تصریح کرد: شب یلدا از جشن‌های کهن و زیبای ایرانی است که در این جشنواره با حضور میهمانان خارجی با اجرای برنامه هایی، چون حافظ خوانی و شاهنامه خوانی برگزار شد و مورد استقبال میهمانان خارجی قرار گرفت.

معاون شهردار تهران افزود: اجرای چنین برنامه‌هایی باعث تقویت دیپلماسی عمومی و نفوذ فرهنگی در میان ملل و ادیان مختلف می‌شود و اسلام و مسیحیت با داشتن مشترکات فرهنگی فراوان می‌توانند نویدبخش صلح و آرامش در جهان باشند.

مرتضی الویری عضو شورای اسلامی شهر تهران، سیدمحمدهادی ایازی معاون امور اجتماعی وزارت بهداشت، الکساندرلیخت سرپرست دفتر منطقه‌ای یونسکو در تهران، جمعی از کاردانان فرهنگی و مدیران سازمانها، نهادها، بانک‌ها و انجمن‌های بین المللی و علاقمندان به رسوم و آیین‌های ایران از میهمانان حاضر در این برنامه بودند.