برگزاری نشست شهردار تهران با رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور

نشست شهردار تهران و رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور با حضور سکینه اشرفی، معاون برنامه ریزی، توسعه شهری و امور شورای شهرداری تهران برگزار شد.

خبرگزاری میزان- نشست شهردار تهران و رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور با حضور سکینه اشرفی، معاون برنامه ریزی، توسعه شهری و امور شورای شهرداری تهران برگزار شد.

برگزاری نشست شهردار تهران با رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور

به گزارش گروه جامعه خبرگزاری میزان پیروز حناچی شهردار تهران در این نشست به موضوع عوارض شهر به عنوان منابع درآمدی پایدار و نقش عوارض شهری برای شهرداری¬ها به مثابه مالیات برای اداره کشور، اشاره کرد.

وی همچنین به موضوع مکانیزم پرداخت ارزش افزوده با توجه به سهم شهرنشینی و روستانشینی شهر تهران که متفاوت از شهر‌های دیگر است و باید متفاوت دیده شود، پرداخت.
نوسازی ناوگان شهری، خطوط مترو و نیاز به تأمین و تخصیص صددرصدی اعتبار ملی در این حوزه از دیگر موضوعات مورد بحث در این نشست سه نفره بود.

در ادامه این برنامه، شهردار تهران گزارشی از طرح¬های هدف گذاری شده در مباحثی همچون روگذر خط راه آهن تهران-تبریز، سیمان ری، پیاده راه محور خیابان ولیعصر (عج) و محور‌های دیگر و خط LRT در محور‌های مختلف شهر تهران، ارائه داد.

حناچی همچنین خواستار تخصیص صد در صدی ردیف¬های اعتباری و مطالبات بودجه¬ای شهرداری تهران در قانون بودجه سال ۱۳۹۷ شد که دستور انجام آن از سوی رئیس سازمان برنامه و بودجه به رییس امور تلفیق این سازمان صادر شد.

در ادامه این نشست، محمد باقر نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور بر جایگاه مهم و اثرگذار شهر تهران و نقش این شهر به عنوان پایتخت ایران تاکید کرد.

وی با اشاره به ارتقای سهم ملی تمامی دستگاه¬های اجرایی به ویژه سازمان برنامه و بودجه کشور در پیشبرد فعالیت¬های حوزه مدیریت شهری، تعهد سازمان برنامه و بودجه کشور را در تأمین و حمایت حقوقی، معنوی و مادی پروژه های اثرگذار شهر تهران یادآور شد.

رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور بر استفاده از ظرفیت تبصره ۱۸ قانون بودجه ۹۷ کشور در نوسازی حمل و نقل شهری نیز تاکید کرد.

انتهای پیام /