تحقیقات جنایی درباره قتل مرموز ۲ زن

پس‌ از‌ آن کارآگاهان ویژه مبارزه با قتل و عوامل تشخیص هویت نیز در صحنه جرم حضور یافتند و جنازه را بررسی کردند. این زن با ضربات جسمی برنده مانند چاقو کشته شده و چندین و چند ضربه نیز به صورت او وارد شده بود؛ به‌گونه‌ای که چهره او قابل شناسایی نبود.

کارآگاهان جنایی پایتخت تحقیقات ویژه‌ای را درباره قتل دو زن که قربانی جنایت‌های جداگانه‌ای شده‌اند، آغاز کرده؛ اما تاکنون سرنخی از عاملان این قتل‌ها به دست نیامده است.

نخستین قربانی زنی متأهل است که در خانه‌اش در یک زیرزمین در شرق تهران از پا درآمد. ساعت 11 شب پنجشنبه گذشته مردی در تماس با پلیس درخواست کمک کرد و گفت دو روز است از خواهرش بی‌اطلاع است و او نه‌تنها به تلفن جواب نمی‌دهد؛ بلکه در خانه را هم باز نمی‌کند.

مأموران بعد از دریافت این اطلاعات به محل سکونت زن جوان رفتند. برادر او که پشت در ایستاده بود، گفت: خواهرم با اینکه متأهل بود، تنها زندگی می‌کرد. دو روز است او به تلفن‌های من جواب نمی‌دهد. هیچ خبری از خودش نداده است؛ برای همین نگران شدم و به خانه‌اش آمدم؛ اما هرچه در زدم، کسی باز نکرد. برای همین از همسایه‌ها پرس‌وجو کردم که آنها هم گفتند دو روز است خواهرم را ندیده‌اند.

مأموران بعد از شنیدن این اظهارات از بازپرس کشیک دستور ورود به منزل را دریافت کردند و سپس از آتش‌نشانی کمک خواستند. به‌این‌ترتیب درِ خانه گشوده شد و وقتی مأموران داخل رفتند، خود را در برابر پیکر بی‌جان این زن مشاهده کردند. زن جوان هدف ضربات چاقو قرار گرفته و آثار خفگی نیز دور گردنش مشهود بود. غیر از این سرنخ هیچ مدرک دیگری در صحنه جرم وجود نداشت.

پس از آنکه موضوع به بازپرس ویژه قتل اطلاع داده شد، کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی وارد عمل شدند. آنها فهمیدند این زن دو سال قبل ازدواج کرد؛ اما بنا به دلایلی تصمیم گرفته بود تنها زندگی کند. به‌همین‌دلیل زیرزمینی را کرایه کرده بود و در آنجا سکونت داشت.

هنوز انگیزه قتل این زن معلوم نیست و پلیس در تلاش است سرنخی از این واقعه به دست بیاورد.

دومین پرونده از قتل اول پیچیده‌تر است؛ زیرا هنوز هویت مقتول نیز شناسایی نشده است.

ماجرا از این قرار است که ساعت 13:40 روز جمعه یکی از ساکنان مجتمعی مسکونی در محله خزانه تهران وقتی به خیابان رفت، ناگهان خود را در برابر جنازه یک زن دید. او که به‌شدت هراسان بود، در تماس با مرکز فوریت‌های پلیسی 110 موضوع را گزارش داد. به‌این‌ترتیب تیمی از مأموران در محل حادثه حاضر شدند و بازپرس کشیک قتل را از کشف جسد مطلع کردند.

پس‌از‌آن کارآگاهان ویژه مبارزه با قتل و عوامل تشخیص هویت نیز در صحنه جرم حضور یافتند و جنازه را بررسی کردند. این زن با ضربات جسمی برنده مانند چاقو کشته شده و چندین و چند ضربه نیز به صورت او وارد شده بود؛ به‌گونه‌ای که چهره او قابل شناسایی نبود.

کارآگاهان متوجه شدند این زن هیچ مدرک هویتی همراه ندارد. از سویی معلوم شد او بین 24 تا 36 ساعت قبل از کشف جنازه کشته شده است. به‌این‌ترتیب پلیس سعی کرد ردپایی از عامل یا عاملان جنایت به دست بیاورد؛ اما این تحقیقات تاکنون به نتیجه نرسیده است و کارآگاهان امیدوار هستند با بررسی پرونده زنان مفقود‌شده بتوانند هویت قربانی را فاش کنند.

منبع: روزنامه شرق