سرانه تخت های بیمارستانی در کرمان افزایش می یابد

سرانه تخت های بیمارستانی در کرمان افزایش می یابد

استاندار کرمان گفت: در یک برنامه ۲.۵ ساله با تلفیق اعتبارات دولتی، خصوصی، خیران و سرمایه گذاری خارجی، سرانه تخت بیمارستانی استان به ازای هر هزار نفر به دو خواهد رسید.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی استانداری کرمان، محمدجواد فدائی در جمع اعضای مجموعه خیریه کمک و بازدید از بخش آنکولوژی بیمارستان افضلی پور کرمان اظهار کرد: هم اکنون سرانه تخت های بیمارستانی در استان کرمان به ازای هر هزار نفر ۱.۶ تخت است و سرانه کشوری در این زمینه ۱.۹ تخت است.

وی با اشاره به اینکه استان کرمان در زمینه تعداد پزشکان متخصص و عمومی از متوسط کشوری بالاتر است، ادامه داد: این به معنای آن است که به دلیل کمبود امکانات نتوانسته ایم از نیروی انسانی خوبی که در این استان وجود دارد، به خوبی استفاده کنیم.

فدائی بر توزیع عادلانه امکانات بهداشتی و درمانی در استان کرمان نیز تاکید کرد و اظهار داشت: ظرفیت های خیران و کمک های آنها یکی از نقاط اتکا و ظرفیت های خوب استان کرمان به شمار می رود و وجود موسسات خیریه ای مانند «کمک» زمینه ای را ایجاد می کند که خیران بدانند کمک های خود را در چه بخشی  و به چه شکلی می توانند اهداء کنند.

فدائی در ادامه از کمک های خیران برای درمان بیماران به ویژه کودکان سرطانی تقدیر کرد.