مراقب ورود گروه‌های انحرافی به مهدها و خانه‌های کودک باشید

‌مدیرکل بهزیستی فارس تاکید کرد که ورود برخی از گروه‌های انحرافی در قالب ادیان نو ظهور در مجتمع‌های مسکونی، مهدها و خانه‌های کودک مورد تایید این اداره‌کل نیست و شهروندان مراقب باشند.

سید مرتضی موسوی چهارشنبه ٢٨ آذر در یک کنفرانس خبری افزود: خوشبختانه این گروه‌ها به مهد‌های تحت پوشش بهزیستی استان ورود نکرد‌ه‌‌اند اما در عین حال والدین هشیار باشند.

وی با بیان اینکه نظارت بر مراکز خارج از پوشش بهزیستی بر عهده نیروی انتظامی، شهرداری، سیستم‌های امنیتی و اطلاعاتی است، گفت: متأسفانه شاهد چندگانگی در صدور پروانه‌ها هستیم.

مدیرکل بهزیستی فارس با تصریح بر این موضوع که خانه‌های بازی را قبول نداریم، عنوان کرد: گروه‌های انحرافی تحت عنوان گروه‌های زیر زمینی، شیطانی، بهائیت، وهابیت و مسیحیت به مهدها و خانه کودک که تحت نظر ما نیستند، نفوذ کرده‌اند.

موسوی از والدین خواست تا به کسانی که جلوی در منزل آنها مراجعه و ادعای داشتن مدرک از ‌بهزیستی می‌کنند، اعتماد نکنند.

وی با بیان اینکه مهدهای کودک، پیش دبستانی و مراکز خانه رفاه کودک و خانواده  تحت نظارت بهزیستی است، اظهار کرد: در مهد و پیش دبستانی‌ها کودکان تا شش سال و خانه رفاه کودک و نوجوانان تا ۱۲ سال را پذیرش می‌کنند که در حال حاضر ۱۲ مرکز در شیراز و سه مرکز در شهرستان در حال فعالیت هستند.

به گفته مدیرکل بهزیستی فارس، یک هزار و ۱۳۰ مهد کودک و پیش دبستانی در استان فعال است که ۶۷۰ مورد آن مهدهای روستایی و ما بقی مهدهای شهری است.

موسوی با بیان اینکه در تدوین محتوای آموزشی پیش دبستانی‌هت از آموزش و پرورش کمک گرفتیم، گفت: سه هزار و ۲۵۰ مربی جز فوق برنامه‌ها در مراکز تحت پوشش مشغول تدریس هستند.

وی ادامه داد: تأسیس و نظارت بر مهدها و پیش دبستانی‌ها چه از لحاظ ساختار و چه محتوا و انحلال آن زیر نظر بهزیستی است. با بنیاد غدیر و مهدویت نیز تفاهم نامه‌ای منعقد کرده‌ایم که مفاهیم این دو بنیاد را به کودکان انتقال و آموزش آنها بر اساس فرهنگ اسلامی انجام شود.

مدیرکل بهزیستی فارس مجددا تأکید کرد که مهدهای خانگی یا مهدهای که در مجتمع ها هستند را تأیید نمی‌کند و در این باره گفت: خانواده‌ها مراقب باشند، چرا که هرگونه تخلفی در این مراکز انجام شود متوجه خود آنان است.

ایسنا