عبدالله: وضعیت جاری در افغانستان شکننده و دشوار شده است

در حالی که هفته گذشته رهبران حکومت وحدت ملی به قوم‌گرایی متهم شدند، رئیس اجرایی دولت کابل نیز وضعیت جاری این کشور را شکننده توصیف کرد و اتحاد را تنها راه برون رفت از این شرایط دانست.

به گزارش دفتر منطقه‌ای

خبرگزاری تسنیم

، عبدالله عبدالله رئیس اجرایی حکومت وحدت ملی اعلام کرد که وضعیت جاری در افغانستان شکننده است و باید برای برون رفت از این شرایط اقوام و گروه‌ها متحد شوند.

وی در نخستین سالگرد درگذشت «قربانعلی عرفانی» از مجاهدین سابق افغانستان اعلام کرد که شرایط در افغانستان دشوار شده است.

در این نشست، سروردانش، معاون دوم ریاست جمهوری افغانستان نیز گفت که قوم‌گرایی زیان بزرگ و جبران‎ناپذیری به روند دولت و ملت سازی‌ است و دامن‌زدن به این مسائل مشکلی خطرناک‌تر و بزرگتر از جنگ و ناامنی است.

دانش اظهارداشت که روحیه قوم‌گرایانه، حکومت وحدت ملی را آشفته کرده است و ادامه این وضعیت مانع پیشرفت، تامین اصلاحات و بهبود مدیریت در کشور می‌شود.

معاون دوم اشرف غنی هشدار داد که دشمنان افغانستان از این وضعیت سود می‌برند.

سرور دانش، از تمام سران اقوام، گروه‌ها و احزاب‌ سیاسی خواست تا برای تامین امنیت با حکومت همکاری کنند و به گروه‌های مخالف مجال برهم‌زدن آرامش عمومی را ندهند.

به گزارش سلام وطندار، «محمد محقق»، معاون دوم ریاست اجرایی افغانستان نیز در این نشست گفت که وضعیت جاری در این کشور مطلوب نیست و تنها راه حل برای گذار از شرایط وحدت مردم است.

این اظهارات در حالی مطرح می‌شود که هفته گذشته ژنرال «عبدالرشید دوستم»، معاون اول ریاست جمهوری افغانستان، رهبران حکومت وحدت ملی را به قوم‌گرایی و اختلاف متهم کردند.

همچنین نمایندگان پارلمان و احمد ضیاء مسعود نماینده ویژه اشرف غنی در امور حکومتداری خوب نیز از اختلافات رهبران حکومت وحدت ملی خبر داده بود.

انتهای پیام/.

گزارش مشکل
حکومتافغانستان