پرونده حادثه تروریستی چابهار؛ روی میز کمیسیون امنیت ملی مجلس

کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس هفته آینده ابعاد حادثه تروریستی چابهار را با حضور مسئولان ذی‌ربط بررسی می‌کند.

خبرگزاری میزان- کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس هفته آینده ابعاد حادثه تروریستی چابهار را با حضور مسئولان ذی‌ربط بررسی می‌کند.

ابعاد اقدام تروریستی چهابهار زیر ذربین کمیسیون امنیت ملی مجلس گروه سیاسی خبرگزاری میزان؛ کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس هفته آینده ابعاد حادثه تروریستی چابهار را با حضور مسئولان ذی‌ربط بررسی می‌کند.

این اقدام تروریستی ساعت ۹ و ۵۵ دقیقه روز پنجشنبه ۱۵ آذر در بلوار شهید ریگی چابهار از شهر‌های جنوبی استان سیستان و بلوچستان حادثه تروریستی روی داد.

به گفته امینی‌فر رئیس دانشگاه علوم پزشکی چابهار در این اقدام تروریستی ۲ نفر شهید و ۴۲ نفر مجروح شدند. از مجموع ۴۲ مجروح، ۱۰ نفر نیروی نظامی و ۳۲ نفر هم مردم عادی بودند و در میان مجروحان، ۴ نفر کودک و یک مادر باردار وجود داشت.

پیرو این حادثه، هیئتی از کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی برای بررسی ابعاد آن به چابهار سفر کردند.

همچنین  در پی این اقدام تروریستی حجت‌الاسلام و المسلمین سید محمود علوی در حاشیه دومین کنفرانس آسیایی مقابله با تروریسم، در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه مسبب حملات تروریستی در اهواز و چابهار چه جریاناتی هستند گفت: بالاخره هم جریان‌هایی از سرویس‌های امنیتی منطقه حضور دارند و هم سیاست‌ها و راهبرد‌های رژیم صهیونیستی و آمریکا از این جریانات تروریستی حمایت می‌کنند.

وزیر اطلاعات تاکید کرد: از نظر آمریکا و رژیم صهیونیستی، تروریستی که در جهت اهداف آن‌ها باشد تروریسم محکومی به شمار نمی‌رود.

بیشتر بخوانید : جزئیات حادثه تروریستی چابهار/ آخرین تعداد شهدا و مجروحان/ هلاکت عامل انتحاری/ حضور فرمانده نیروی زمینی سپاه در محل حادثه + عکس و فیلم