عیادت سردار نقدی از خانواده شهید فهمیده درکرج

کرج - ایرنا- سردارسرتیپ پاسدار محمدرضا نقدی رئیس سازمان بسیج مستضعفین روز شنبه در سفر به استان البرز با خانواده شهید محمدحسین فهمیده عیادت کرد.

عیادت سردار نقدی از خانواده شهید فهمیده درکرج
عیادت سردار نقدی از خانواده شهید فهمیده درکرج

به گزارش ایرنا، دراین دیدار رئیس سازمان بسیج مستضعفین یاد وخاطره شهیدان محمدحسین و حمید فهمیده را گرامی داشت و از خانواده معظم این شهیدان دلجویی به عمل آورد.

همزمان با سالروز شهادت شهید فهمیده یادواره این شهیدوالامقام و 36 هزارشهید دانش آموز کشور امروز در کرج برگزار می شود.

هشتم آبان هر سال، یادآور خاطره رزمنده کوچکی است که با نثار جان خود، بر سرخی و طراوت خون شهیدان انقلاب اسلامی و جنگ تحمیلی افزود.

او در نوجوانی به یک‏باره قله‏های شرف و غیرت را پیمود، که چه بسیار اهل ریاضت و سیر و سلوک در پیمودن این راه پرفراز و نشیب بر این رهگذر الهی غبطه می‏خورند.

شهید حسین فهمیده با اشتیاق به دیدار پروردگار، سرشار از عشق به رهبر کبیر انقلاب، امام خمینی رحمه‏الله و غیرت و شهامت دینی، خود را لایق شهادت ساخت و خون خود را تا ابد در رگ‏های ایران اسلامی به جریان واداشت.

شهید محمدحسین فهمیده، فرزند 'محمدتقی' در یکی از روزهای بهاری اردیبهشت سال 1346 (مصادف با سوم محرم) در شهر خون و قیام، در خانه‌ای محقر و کوچک در محله پامنار قم به دنیا آمد و در محیطی مذهبی و خانواده‌ای متدین پرورش یافت.

در سال 1352 در 'دبستان روحانی' قم مشغول به تحصیل شد. در سال‌های 1356 و 1357 به پخش اعلامیه‌های رهبر کبیر انقلاب مبادرت ‌ورزید حتی چند بار 'ضد انقلاب‌ها' کتکش زده بودند تا دست از این کارها بر دارد اما او منصرف نشده بود.

روزی که برای اولین‌بار به مدرسه راهنمایی 'خیابانی' کرج قدم گذاشت، به خود نهیب زد: «همه بچه‌ها دوست تو هستند! هیچ‌کس غریبه نیست!». آقای ناظم و معلم‌ها فرمان امام درباره تشکیل بسیج را توضیح می‌دادند.

روح وی نیز مانند میلیون‌ها جوان و نوجوان دیگر کشور، دچار تحولات عظیمی شد و شیفته حضرت امام شد. شهید فهمیده نوجوانی شجاع، فعال، کوشا و خوش برخورد بود و به مطالعه علاقه زیادی داشت. با وجود آن‌که به سن تکلیف نرسیده بود، نماز می‌خواند و همچنین برای والدین خود احترام خاصی قائل بود. محمدحسین با عشق و علاقه به تحصیل، همواره دانش‏آموز وظیفه‏شناس و موفقی بود. او هم‏زمان با تحصیل، با پشتکار فراوان در کمک به پدر نیز می‏کوشید و با وجود سن کم، در فعالیت‏های مذهبی پیش از پیروزی انقلاب اسلامی شرکت می‏جست.

این شهید والامقام با بستن نارنجک به کمر خود زیر تانک دشمن رفت و ضمن انهدام آن خود نیز به شهادت رسید.

2819/ 6155خبرنگار:مهین مالمیر** انتشار دهنده : محمد عزیزپورانتهای پیام /*

گزارش مشکل
فهمیدهانقلابشهیدان