دستگیری مال‌خر میلیاردر

متهم فردی حدودا 50 ساله است و چندین فقره محکومیت کیفری به اتهام خریدوفروش اموال سرقتی و همچنین پرونده مفتوح در دادسرای ناحیه 34 دارد که با قرار وثیقه آزاد بود.

مأموران پلیس بعد از دستگیری مال‌خر حرفه‌ای در بازرسی از چندین انبار بزرگ متعلق به او بیش از هفت میلیارد تومان انواع اموال مسروقه را کشف کردند.

به گزارش شرق، متهم فردی حدودا 50 ساله است و چندین فقره محکومیت کیفری به اتهام خریدوفروش اموال سرقتی و همچنین پرونده مفتوح در دادسرای ناحیه 34 دارد که با قرار وثیقه آزاد بود. روز چهاردهم آذر، در بررسی‌ها و تحقیقات صورت‌گرفته مشخص شد متهم همچنان در زمینه خریدوفروش اموال سرقتی فعالیت دارد، از‌این‌رو حدود دو هفته متهم و انبارهای او تحت نظر قرار گرفتند. با قطعی‌شدن خریدوفروش اموال سرقتی به‌دست این متهم سابقه‌دار و با اخذ دستور قضائی از شعبه 5 بازپرسی دادسرای ناحیه 34 تهران، متهم در عملیاتی غافلگیرانه دستگیر و به پلیس آگاهی انتقال داده شد.

متهم در ابتدا منکر هرگونه خریدوفروش اموال سرقتی و نگهداری این‌گونه اموال مسروقه بود، اما از شش مخفیگاه او واقع در خیابان قزوین (ساختمانی دو طبقه با یک طبقه زیرزمین پر از اموال سرقتی)، هلال‌احمر، سعادت‌آباد، خاوران، حکیمیه و تهران‌پارس تعداد زیادی اموال مسروقه از قبیل 250طاقه پارچه و چرم، کتاب‌های خطی نفیس و قدیمی، البسه، دریل، سنگ فرز، چادرهای مسافرتی، لپ‌تاپ، دوربین فیلم‌برداری، موتوربرق، جاروبرقی، سرویس‌های آشپزخانه به ارزش تقریبی حدود هفت میلیارد تومان کشف و معلوم شد متهم در برخی از انبارهای محل نگهداری اموال مسروقه از دوربین‌های مداربسته برای رصد محیط پیرامون خود استفاده می‌کرد.

بعد از کشف این جزئیات، متهم در اعترافات خود اعلام کرد اموال سرقتی را با علم به اینکه سرقتی‌اند، از 20 هزار تومان تا دو میلیون تومان از سارقان خریداری کرده است.

سرهنگ کارآگاه شمس‌الدین میرزکی، معاون مبارزه با سرقت وسایل نقلیه پلیس آگاهی تهران بزرگ، با اشاره به اینکه مال‌خر از نظر مالی در رفاه کامل است و چندین منزل ویلایی در مناطق مختلف شهر تهران دارد، افزود: مال‌خر در اعترافات خود مدعی است که از حدود پنج سال پیش در این حوزه فعالیت داشته است.

این مقام انتظامی با تأکید بر هوشیاری و قاطعیت پلیس در برخورد با سارقان و مال‌خرانی که با اقدام مجرمانه خود امنیت و آرامش روانی مردم را به مخاطره می‌اندازند، تأکید کرد: لازم است شهروندان ضمن رعایت اصول لازم برای جلوگیری از وقوع سرقت مثل نگهداری طلاجات و اموال قیمتی در صندوق‌های امانات و سپردن منزل به افراد مطمئن، از اموال قیمتی و باارزش خود عکس‌برداری کرده یا شماره سریال آنها را ثبت و نگهداری کنند تا در صورت وقوع سرقت و کشف اموال مسروقه راحت‌تر و سریع‌تر بتوانند آنها را تحویل بگیرند.