انتقام‌گیری اینستاگرامی از اعضای فامیل

مردی که برای انتقام‌گرفتن از اعضای فامیل خود تصاویری از آن‌ها را منتشر کرده بود، بازداشت شد.

به گزارش شرق، کارآگاهان پلیس فتای تهران به دنبال طرح چند شکایت از سوی شهروندان مبنی بر انتشار تصاویر آن‌ها در شبکه اجتماعی اینستاگرام با حساب کاربری جعلی و بروز مشکلات خانوادگی و صدمه به موقعیت اجتماعی، خانوادگی و حیثیتی آنها، بررسی موضوع را به صورت ویژه در دستور کار قرار دادند. در بررسی‌های به‌عمل‌آمده مشخص شد شگرد مجرم در همه پرونده‌های مطروحه به یک شیوه است و تمامی شکات با یکدیگر نسبت فامیلی دارند.

به همین دلیل احتمال دادند یک نفر به‌دلیل اختلاف با اعضای این فامیل دست به انتقام‌گیری اینترنتی زده است. در مراحل تحقیقات، ظن پلس به فردی که خود نیز از شکات پرونده بود، تقویت و مشخص شد وی با ساخت یک حساب کاربری در اینستاگرام، اقدام به انتشار تصاویر خانوادگی بستگان و اقوام خود کرده و برای منحرف‌کردن پلیس و ظن بستگان خود اقدام به طرح شکایت واهی کرده است.

متهم در بازجویی‌های ابتدایی جرم خود را انکار کرد و گفت: خودش نیز بزه‌دیده است و در این ماجرا متضرر شده است. این فرد بعد از مشاهده ادله موجود از جمله ردیابی‌های رایانه‌ای، لب به اعتراف گشود و به انتشار تصاویر چند نفر از اعضای فامیل اعتراف کرد. او گفت: من با این افراد اختلاف مالی داشتم و از همه‌شان کینه به دل گرفته بودم به همین دلیل تصمیم گرفتم آبروی آن‌ها را ببرم. بنا بر این گزارش، متهم درحال‌حاضر تحت پیگرد قانونی قرار دارد.