خریدار اموال مسروقه به دام افتاد

معاون مبارزه با سرقت وسائط نقلیه پلیس آگاهی تهران بزرگ از دستگیری مالخری حرفه‌ای خبر داد که در بازرسی از چندین انبار بزرگ متعلق به وی بیش از 7 میلیارد تومان انواع اموال مسروقه کشف و ضبط شد.

خبرگزاری فارس: سرهنگ کارآگاه شمس الدین میرزکی معاون مبارزه با سرقت وسائط نقلیه پلیس آگاهی تهران بزرگ با اعلام خبر فوق اظهار داشت: متهم که فردی حدودا 50 ساله است دارای چندین فقره محکومیت کیفری به اتهام خرید و فروش اموال سرقتی و پرونده‌ای مفتوح در دادسرای ناحیه 34 بوده که با قرار وثیقه آزاد شده بود.

سرهنگ کارآگاه میرزکی تصریح کرد: در چهاردهم آذر سال جاری در بررسی‌ها و تحقیقات صورت گرفته مشخص شد متهم همچنان در زمینه خرید و فروش اموال سرقتی فعالیت دارد از این رو حدود دو هفته متهم و انبارهای وی تحت نظر قرارگرفت.

وی افزود: با قطعی شدن خرید و فروش اموال سرقتی توسط این فرد سابقه دار با اخذ دستور قضایی شعبه 5 بازپرسی دادسرای ناحیه 34 تهران در یک عملیات غافلگیرانه ، متهم دستگیر و به پلیس آگاهی انتقال داده شد.

معاون مبارزه با سرقت وسائط نقلیه پلیس آگاهی تهران بزرگ با اشاره به اینکه متهم در ابتدا منکر هر گونه خرید و فروش اموال سرقتی و نگهداری اینگونه اموال مسروقه بود، تصریح کرد: از شش مخفیگاه مالخرمقادیر زیادی اموال مسروقه کشف شد.

وی ادامه داد: مخفیگاه متهم در خیابان قزوین ساختمانی دو طبقه با یک طبقه زیر زمین پر از اموال سرقتی بود؛ همچنین در مخفیگاه‌های موجود در محدوده هلال احمر، سعادت آباد، خاوران، حکیمیه و تهران پارس مقادیر زیادی اموال مسروقه از قبیل 250 طاقه پارچه و چرم، کتاب‌های خطی نفیس و قدیمی، البسه، دریل، سنگ فرز، چادرهای مسافرتی، لب تاپ، دوربین فیلمبرداری، موتور برق، جاروبرقی، سرویس‌های آشپزخانه به ارزش تقریبی حدود هفت میلیارد تومان کشف و ضبط شد.

سرهنگ میرزکی با اشاره به اینکه متهم در برخی از انبارهای محل نگهداری اموال مسروقه خود از دوربین‌های مداربسته برای رصد محیط پیرامونی خود استفاده می‌کرد، گفت: متهم در اعترافات خود اعلام داشت که اموال سرقتی را با علم به اینکه سرقتی هستند از 20 هزار تومان تا دو میلیون تومان از سارقان خریداری کرده است.

وی با اشاره به اینکه مالخر از نظر مالی در رفاه کامل است و دارای چندین منزل ویلایی در مناطق مختلف شهر تهران است، افزود: مالخر در اعترافات خود مدعی است که از حدود 5 سال پیش در این حوزه فعالیت داشته است.

این مقام مسئول با تاکید بر هوشیاری و قاطعیت پلیس در برخورد با سارقان و مالخرانی که با اقدام مجرمانه خود امنیت و آرامش روانی مردم را به مخاطره می اندازند، تاکید کرد: لازم است همشهریان عزیز ضمن رعایت اصول لازم برای جلوگیری از وقوع سرقت مثل نگهداری طلاجات و اموال قیمتی در صندوق های امانات، سپردن منزل به افراد مطمئن، از اموال قیمتی و با ارزش خود عکسبرداری کرده یا شماره سریال اموال خود را ثبت و نگهداری کنند تا در صورت وقوع سرقت و کشف اموال مسروقه راحت تر و سریع تر بتوانند اموال خود را تحویل بگیرند.