ماجرای دستبرد ۵ دزد به ۱۰۰۰ خودرو

اعضای این باند، ۱۳ دستگاه خودرو را با شکستن شیشه یا کلاف کردن در آن‌ها نیمه شب و در نقاط خلوت سرقت و پس از سرقت وسایل و محتویات داخلی، خودرو‌ها را در نقاط خلوت رها می‌کردند.

معاون مبارزه با سرقت وسایل نقلیه پلیس آگاهی تهران بزرگ از انهدام باند پنج نفره سارقان لوازم و محتویات داخل خودرو با بیش از هزار فقره سرقت به همراه دستگیری چهار مالخر خبر داد.

به گزارش خراسان، سرهنگ کارآگاه شمس الدین میرزکی در گفتگو با ایرنا افزود: در اجرای طرح دستگیری سارقان لوازم و محتویات داخل خودرو اعضای این باند پنج نفره که اقدام به سرقت زاپاس، جک، ضبط، باند و ... می‌کردند، دستگیر شدند. وی با توصیه به مردم خاطرنشان کرد: در صورت نداشتن پارکینگ مالکان خودرو حتما از قفل کاپوت و قفل مخصوص رایانه برای جلوگیری از سرقت استفاده کنند.

معاون مبارزه با سرقت وسایل نقلیه پلیس آگاهی تهران بزرگ با اشاره به دستگیری اعضای این باند توسط کارآگاهان اداره بیستم پلیس آگاهی اظهار کرد: چهار خریدار اموال مسروقه نیز دستگیرشدند که تحقیقات از آن‌ها برای کشف اموال مسروقه در دستور کار قرار گرفت.

میرزکی با بیان این که سارق ۲۷ ساله سابقه داری به نام امیر سرکرده این باند بود، اظهار کرد: این سارقان در تحقیقات پلیس به بیش از هزار فقره سرقت از ابتدای امسال در نقاط مختلف شهر تهران اعتراف کردند و تاکنون بیش از ۵۰۰ نفر از مال باختگان شناسایی شده اند.

وی گفت: اعضای این باند، ۱۳ دستگاه خودرو را با شکستن شیشه یا کلاف کردن در آن‌ها نیمه شب و در نقاط خلوت سرقت و پس از سرقت وسایل و محتویات داخلی، خودرو‌ها را در نقاط خلوت رها می‌کردند. میرزکی افزود: هر پنج عضو این باند از سارقان حرفه‌ای خودرو و محتویات آن بودند که پس از شناسایی مخفیگاه شان در محدوده میدان شوش طی یک عملیات پلیسی دستگیر شدند و در بازرسی از محل نگهداری اموال مسروقه، مقادیر قابل توجهی لاستیک، رینگ، جک و ... کشف و توقیف شد.

وی با اشاره به صدور قرار میلیاردی برای متهمان پرونده از سوی شعبه هفتم بازپرسی دادسرای ناحیه ۳۴ تهران اظهار کرد: مال باختگانی که در نیمه اول امسال لوازم خودرو هایشان به سرقت رفته است می‌توانند با در دست داشتن اصل پرونده برای پیگیری شکایت خود به اداره بیستم پلیس آگاهی تهران بزرگ واقع در خیابان وحدت اسلامی مراجعه کنند.