رزمایش الی بیت المقدس در شهرستان صومعه سرا برگزار شد

رشت - ایرنا - رزمایش بزرگ الی بیت المقدس با حضور بسیجیان شهرستان صومعه سرا برگزار شد.

رزمایش الی بیت المقدس در شهرستان صومعه سرا برگزار شد
رزمایش الی بیت المقدس در شهرستان صومعه سرا برگزار شد

فرمانده سپاه شهرستان صومعه سرا عصر جمعه در حاشیه برگزاری مراسم پایانی این رزمایش در گفتگو با خبرنگار ایرنا بیان داشت: ملت ایران در طول عمر با برکت انقلاب اسلامی همواره با حضور خود و با رهنمودهای داهیانه رهبر معظم انقلاب توانسته است بارها دشمنان را با شکست مواجه سازد.

سرهنگ پاسدار کیا عاشوری افزود: برای ارتقای آمادگی و توان دفاعی گردان‌های مردم‌پایه بسیج در راستای مقابله در عرصه‌های دفاع و امنیت، برنامه‌های آموزشی مختلفی در طول سال درنظر گرفته می‌شود که تمرین عملی آن در رزمایش نمود می‌یابد.

وی اضافه کرد: ملت سرافراز ایران اسلامی که امتحان خود را در صحنه های مختلف انقلاب و دوران دفاع مقدس پس داده، بعد از جنگ نیز در مقابل فتنه ها از تمامی آزمون ها سربلند بیرون آمده است.

وی با اشاره به اینکه این رزمایش در سه مرحله شامل دفاع از کوی و برزن، امداد و نجات و پدافند غیرعامل برگزار شد، اظهار داشت: در روز نخست این رزمایش پس از فراخوانی نیروهای شرکت کننده، آموزش های لازم با برگزاری کلاس های مختلف برای آماده سازی نیروها به منظور شرکت در مرحله اصلی رزمایش در بعد دفاعی، امنیتی و امداد و نجات با حضور مربیان مجرب و دارای سابقه مربیگری برگزار شد.

سرهنگ عاشوری افزود : امروز نیز این رزمایش با برگزاری صبحگاه مشترک نیروهای نظامی و انتظامی آغاز و با اجرای تاکتیک های نظامی، انفجار، ستون کشی، تمرین تیراندازی، تصرف اهداف از پیش تعیین شده، امداد و نجات و آتش حرکت ادامه پیدا کرد.

وی مبارزه با اغتشاشات، عملیات امداد و نجات و انجام عملی آموخته های تئوری را از دیگر بخش های این رزمایش اعلام کرد.

وی افزود : در این رزمایش هفت گردان حضور داشتند و بصورت همزمان در سه بخش میرزاکوچک، تولمات و بخش مرکزی صومعه‌سرا برگزار شد.

شهرستان صومعه سرا در 25 کیلومتری غرب گیلان واقع است.

خبرنگار: فرزاد حسن پور ** انتشاردهنده: امیرحسین کبیری

7292/2007انتهای پیام /*

گزارش مشکل
رزمایشامدادانقلاب