آخرین وضعیت اصلاحات قانون انتخابات مجلس خبرگان/زمان اجلاس آینده مجلس خبرگان

دبیرخانه مجلس خبرگان رهبری نوشت: سخنگوی هیئت رئیسه مجلس خبرگان رهبری گفت: در جلسه امروز این هیئت ، بندهایی از اصلاحات پیشنهادی درباره قانون انتخابات مجلس خبرگان به تصویب رسید و بررسی دیگر بندها به جلسات بعد موکول شد.

سخنگوی هیئت رئیسه مجلس خبرگان رهبری گفت: در جلسه امروز این هیئت ، بندهایی از اصلاحات پیشنهادی درباره قانون انتخابات مجلس خبرگان به تصویب رسید و بررسی دیگر بندها به جلسات بعد موکول شد.

آیت الله سیداحمد خاتمی با اشاره به جلسه عصر امروز این هیئت افزود: شرایط نام نویسی نامزدها و اینکه نامزدها باید چه ویژگیهایی داشته باشند بخشی از موارد مرتبط به قانون انتخابات مجلس خبرگان است که در باره آنها تجدیدنظر و در اجلاس سالانه خبرگان به رای نهایی گذاشته می شود .

سخنگوی هیئت رئیسه مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه در جلسه امروز زمان اجلاس بعدی مشخص شد گفت: 27 دی ماه جلسه مشترکی بین هیئت رئیسه مجلس خبرگان و روسای کمیسیون ها برگزار می شود و اجلاس سالانه نیز 21 و 22 اسفند برگزار خواهد شد.

آیت الله خاتمی درباره دغدغه اعضا در خصوص مسائل کلان کشور نیز گفت: در این جلسه تاکید شد که باید مراقب دسیسه های دشمنان در مقطع کنونی بود دسیسه هایی که درصدد ایجاد ناامیدی در مردم و تضعیف نهادهای قانونی کشور است.

وی خاطرنشان کرد: اعضای مجلس خبرگان درباره مسائل کشور به ویژه مسائل اقتصادی دغدغه دارند و در همین زمینه از هدایت مسائل کلان کشور از سوی مقام معظم رهبری بویژه تشکیل شورای عالی هماهنگی سران قوا و نیز موضوع نظارت به ویژه در دادن مجوز به رئیس قوه قضاییه قدردانی کردند.

آیت الله خاتمی در پایان گفت: ده نفر از اعضای مجلس خبرگان پیشنهادی به هیئت رئیسه داده اند که از این پس در پایان هر اجلاس علاوه بر بیانیه، قطعنامه هم صادر و روی یک موضوع تمرکز و از دستگاه ها مطالبه گری شود که این موضوع را در اجلاس بعدی به رای خواهیم گذاشت.