بهترین ابزار دفاع کشور در برابر جنگ نرم، دانشجویان هستند

اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان در اروپا، به مناسبت فرار رسیدن ۱۶ آذر بیانیه‌ای منتشر کرد.

دانشجو

اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان در اروپا، به مناسبت فرار رسیدن ۱۶ آذر بیانیه‌ای منتشر کرد.

به گزارش ایسنا، متن این بیانیه که در آن تاکید شده است، امروز صحنه رویارویی ایران اسلامی با جبهه استکبار نه فقط در بخش های نظامی و اقتصادی، بلکه در کشاکش جنگ نرم است و بهترین ابزار دفاع در برابر جنگ نرم، دانشجویان جوانی هستند که به مراتب بیش از رسانه های جمعی و ابزارهای رسانه ای، قدرت متقاعد کردن و راهبری مردم را دارند. به شرح زیر است:

«در سالگرد حماسه شانزدهم آذر، یاد و خاطره شهدای دانشجو، جوانان آزاده و مصلحی که جان شریفشان را با اخلاص در راه اسلام خواهی، عدالت جویی، ظلم ستیزی و میهن دوستی تقدیم کردند را گرامی می داریم. در آستانه چهل سالگی انقلاب، ما جوانان دانشجو بر خود لازم می دانیم سخنانی چند را با مسئولین و مردم شریف ایران اسلامی در میان گذاریم.

همه ما به اوضاع نابسامان اقتصادی، اجتماعی، سیاسی و فرهنگی کشورمان واقفیم و می دانیم که در جای جای ایران عزیزمان، مردمانی با مشکلات عدیده اقتصادی از قبیل بیکاری، کاهش قدرت خرید و فقر دست و پنجه نرم می کنند. می دانیم که کشور سرفرازمان اینک در میانه بحران های زیست محیطی، افزایش شکاف طبقاتی و آسیب های اجتماعی است و جامعه ایران دستخوش حوادث و تحولاتی است که تلاش دارد جامعه محوری را به فردگرایی و در نهایت بی تفاوتی اجتماعی کشاند. از سوی دیگر فشارهای خارجی و توطئه های اینک آشکار شده ایادی استکبار جهانی، رنج ها و مشقت ها را فزونی بخشیده است و مع الاسف، در این میان هستند سیاست ورزانی که آرمانها و ارزشهای عمومی جامعه را فدای مطامع جناحی خود می کنند و به آینده سیاسی خود بیش از مصلحت کشور می اندیشند، و بعضی دیگر، دین را وسیله امرار معاش و نه اسباب سعادت همگانی می دانند.

اما در این وانفسای خطرناک و برای برون رفت از وضعیت فعلی، دانشجویان جوان می توانند چراغ راهِ گذار جامعه ایران به جامعه ای پیشرو باشند و فارغ از رویکردهای شعارگونه،  مایه اقتدار و افتخار ایران در جنگ عظیم اقتصادی و سیاسی امروز کشور باشند. در این میان، دانشجویانی که پس از گذران سالها علم آموزی و تجربه اندوزی در غربت با علاقه به خدمت به وطن باز می گردند و بدون هیچ انتظاری، متواضعانه برای انتقال فناوری و ترویج علم روز دنیا تمام تلاش خود را به کار می گیرند نیز نباید از نظر دور داشته شوند. برخورد تنگ نظرانه با جوانان و عدم توجه به شایسته سالاری، جز دلسرد کردن آنان و محروم کردن کشور عزیزمان ایران از توانمندی ها و مهارت آنان نتیجه دیگری در پی نخواهد داشت.

امروز، صحنه رویارویی ایران اسلامی با جبهه استکبار نه فقط در بخش های نظامی و اقتصادی، بلکه در کشاکش جنگ نرم است و بهترین ابزار دفاع در برابر جنگ نرم، دانشجویان جوانی هستند که به مراتب بیش از رسانه های جمعی و ابزارهای رسانه ای، قدرت متقاعد کردن و راهبری مردم را دارند. آنان با دردها و رنجهای مردم زندگی می کنند، به زبان مردم سخن می گویند و برای سربلندی مردمشان از هیچ تلاشی فروگذار نیستند. دانشجویان نیروی مولّد جامعه اند: مولّد ثروت، مولّد امید، مولّد عشق و شور؛ و در هر زمان و مکانی که میهن خود را نیازمند حضور و یاری خود دیده اند، با همه وجود برای سرافرازی ملتشان جهاد کرده اند. اینک ما نیز به عنوان اعضای اتحادیه انجمن های اسلامی دانشجویان در اروپا، یکی از قدیمی ترین تشکلهای دانشجویی کشور، در راستای عمل به رسالت دانشجویی و شرعی خود، با تمام توان در کنار هموطنان خود می ایستیم تا با خودباوری و اتکا بر توان داخلی، آینده ای روشن و برتر برای میهن عزیزمان رقم زنیم.

در پایان، ضمن گرامیداشت سالروز ۱۶ آذر و یاد و خاطره همه شهدای دانشجو و نیز تجدید میثاق با آرمان های امام راحل و رهبری معظم انقلاب و اعلام همبستگی با مردم شریف و صبور ایران، اعلام می داریم که حتی لحظه ای از آرمانخواهی، عدالتجویی، تلاش برای رفاه مردم و مبارزه با فساد و استکبار دست نخواهیم کشید.»