بیانیه دومین کنفرانس مقابله با تروریسم

بیانیه دومین کنفرانس روسای مجالس ۶ کشور برای مقابله با تروریسم دقایقی قبل در بخش اختتامیه این کنفرانس قرائت شد.

خبرگزاری میزان- بیانیه دومین کنفرانس روسای مجالس ۶ کشور برای «مقابله با تروریسم» دقایقی قبل در بخش اختتامیه این کنفرانس قرائت شد.

بیانیه دومین کنفرانس مقابله با تروریسم قرائت شد به گزارش خبرنگار گروه سیاسی خبرگزاری میزان، بیانیه دومین کنفرانس روسای مجالس ۶ کشور برای « مقابله با تروریسم » دقایقی قبل در بخش اختتامیه این کنفرانس قرائت شد.

متن این بیانیه به شرح زیر است:

بیانیه تهران هم افزایی برای مقابله با تروریسم و تقویت همکاری‌های منطقه‌ای - ۸ دسامبر ۲۰۱۸

۱- سران هیئت‌های مجالس ملی جمهوری اسلامی افغانستان جمهوری اسلامی ایران جمهوری خلق چین جمهوری اسلامی پاکستان فدراسیون روسیه و جمهوری ترکیه دومین کنفرانس روسای مجالس برای مقابله با تروریسم و ارتباطات درون منطقه‌ای را در تاریخ ۸ دسامبر ۲۰۱۸ در تهران با شعار نقش پارلمان در جنگ علیه و توسعه همکاری‌های بین المللی برگزار نمودیم.

۲- در دیدار‌های خود به مسائل مهم منطقه‌ای و بین المللی نظیر تروریسم و تاثیر آن بر صلح و امنیت منطقه‌ای و بین المللی پرداختیم ما همچنین بر تاثیرات منفی یکجانبه گرایی بر منطقه خود و فراتر از آن نیز به بحث پرداختیم ما عملکرد و پیشرفت‌های به دست آمده از زمان اجلاس اسلام آباد تاکنون و چالش‌ها و فرصت‌های پیش‌رو را مورد بررسی قرار دادیم و بار دیگر به نقش صلح و توسعه پایدار به عنوان پیش شرط ارتقا روابط یکپارچگی و هم افزایی در بین کشور‌ها تاکید نمودیم در این راستا بر لزوم تعامل و گفت‌وگوی بیشتر میان مجالس و ملت‌ها تأکید کردیم.


۳- از تلاش‌های مجالس کشور‌های ما در راستای توسعه همکاری‌ها بر مبنای بیانیه اسلام آباد تحت عنوان مشارکت به نام صلح توسعه و همکاری مورخ ۲۴ دسامبر ۲۰۱۷ استقبال کردیم.

ادامه دارد