وجود تروریسم در آسیا عوامل بیرونی دارد

رئیس مجلس شورای اسلامی، گفت: سوال این است که آیا آسیا ماده مستعد برای شکل‌گیری جریان‌های تروریستی را داشته و یا عامل بیرونی در این مسئله دخیل بوده است؟ قطعا این مسئله عوامل بیرونی داشته است چرا که این مسئله مربوط به آسیا نیست.

خبرگزاری میزان- رئیس مجلس شورای اسلامی، گفت: سوال این است که آیا آسیا ماده مستعد برای شکل‌گیری جریان‌های تروریستی را داشته و یا عامل بیرونی در این مسئله دخیل بوده است؟ قطعا این مسئله عوامل بیرونی داشته است چرا که این مسئله مربوط به آسیا نیست.

/// به گزارش خبرنگار گروه سیاسی خبرگزاری میزان، علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در آیین اختتامیه دومین کنفرانس روسای مجالس ۶ کشور آسیایی که صبح امروز با هدف مقابله با تروریست در تهران برگزار شد گفت: اگر بخواهیم یک جستجوی کوچک داشته باشیم می‌بینیم که در سه دهه اخیر بیشترین جنگ‌ها در آسیا به وجود آمده است؛ به عنوان مثال جنگ عراق و سوریه و افغانستان.

وی با بیان اینکه اکثر جریان‌های تروریستی همچون داعش هم از آسیا هستند، اظهارداشت: سوال این است که آیا آسیا ماده مستعد برای این مسئله را داشته و یا عامل بیرونی در این مسئله دخیل بوده است؟ قطعا این مسئله عوامل بیرونی داشته است چرا که این مسئله مربوط به آسیا نیست.

لاریجانی بیان داشت: اگر برخی مسائل را دنبال کرده باشیم می‌بینیم که مقامات آمریکایی می‌گویند ما داعش را به وجود آورده‌ایم پس بنابراین یک صورت بیرونی نسبت به این قضیه وجود دارد.

تکمیل می‌شود...