احزاب جدی‌تر وارد مباحث سیاسی و انتخاباتی کشور شوند

نایب رییس کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس شورای اسلامی گفت: احزاب بایستی جدی‌تر وارد مباحث سیاسی و انتخاباتی کشور شوند تا نقش‌آفرین باشند.

سیدحمیدرضا کاظمی

نایب رییس کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس شورای اسلامی گفت: احزاب بایستی جدی‌تر وارد مباحث سیاسی و انتخاباتی کشور شوند تا نقش‌آفرین باشند.

سیدحمیدرضا کاظمی در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: با توجه به اینکه انتخابات مجلس زودتر از سایر انتخابات است طرح اصلاح قانون انتخابات را در کمیسیون شوراها و امور داخلی تصویب کردیم و به صحن مجلس تقدیم شده است.

وی ادامه داد: پیش‌بینی می‌شود تا دو هفته دیگر  این طرح در صحن مطرح و چنانچه رای بیاورد نهایی می‌شود.

این عضو فراکسیون ولایی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه احزاب باید خود نقش‌آفرینی کنند تا شاهد نهادینه شدن قدرت آنها باشیم و کاندیداها ملزم به حضور حزبی در انتخاب شوند، عنوان کرد: قطعاً نقش احزاب را در انتخابات دیدیم، نقش آنان در قانون انتخابات نیز دیده شده ولی خود احزاب بایستی جدی‌تر وارد مباحث سیاسی و انتخاباتی کشور شوند تا نقش‌آفرین باشند.

کاظمی با تاکید بر اینکه احزاب باید مردم را مشارکت دهند تا مردم نیز آنان را جدی بگیرند، افزود: دولت نیز بایستی نسبت به احزاب جدی باشد تا این تشکیلات نیز متقابلا بتوانند در جامعه بروز و ظهور داشته باشد و رضایت حاکمیت و مردم را جلب کند.

نماینده مردم پلدختر گفت: برای افزایش تاثیرگذاری احزاب بر جامعه باید آنها را تقویت کرد تا تشکل‌های سیاسی نهادینه و مردم نیز به این تشکل‌ها و احزاب اعتقاد پیدا کنند.

نایب رییس کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس شورای اسلامی  اظهار کرد: چنانچه مردم بدانند قدرت احزاب بالاست عضو آنها می‌شوند و کاندیداها هم می‌دانند باید از کانال احزاب ورود پیدا کنند وگرنه رای مردم را کسب نمی‌کنند.