سامانی:‌ وزارت کشور مصمم به استفاده از نیروهای تحصیلکرده است

سخنگوی وزارت کشور از تربیت نیروهای جوان برای پست‌های مدیریتی در این وزارتخانه خبر داد.

سامانی:‌ وزارت کشور مصمم به استفاده از نیروهای تحصیلکرده است

- اخبار سیاسی -

به گزارش حوزه دولت خبرگزاری تسنیم ،  سید سلمان سامانی سخنگوی وزارت کشور با بیان اینکه دهیاران نقش مهمی در رونق بخشی زندگی روستاییان و توسعه کشور دارند اظهار داشت: بر اساس آخرین آمار حدود 20 میلیون نفر جمعیت روستایی داریم که معادل 26 درصد جمعیت کل کشور می‌‌باشد.

تاکید وزیرکشور بر ضرورت باور شرایط جنگ اقتصادی

وی در ادامه افزود: در حال حاضر بیش از 35 هزار دهیار در کشور در حال خدمت به مردم در روستاها هستند که از این تعداد نیز ٢ هزار و 500 دهیار زن مشغول فعالیت می باشند.

سخنگوی وزارت کشور با اشاره به اهتمام جدی وزیر کشور بر جوان‌گرایی در پست‌های مدیریتی تصریح کرد: بر اساس دستور وزیر کشور به منظور حضور بیشتر جوانان در عرصه‌های مدیریتی و ارتقاء دهیاران، مقرر شد عملکرد دهیاران در کمیته‌ای در این وزارتخانه مورد ارزیابی قرار گیرد تا پس از کسب امتیازات کافی بر اساس شاخص‌های پیش بینی شده و دستورالعملی که به این منظور به تایید وزیر کشور خواهد رسید این دهیاران ارتقاء پست یافته و به سمت بخشدار منصوب شوند.

سامانی خاطرنشان کرد: یکی از اهداف وزیر کشور تربیت نیروهای انسانی حرفه‌ای در وزارت کشور بوده است که این اقدام موجب کادرسازی مناسب در بدنه وزارت کشور شده و انگیزه جوانان را در کار و خدمت بیشتر به مردم به خصوص در روستاها بیشتر می کند.

وی یادآور شد: وزارت کشور مصمم است با بهره‌گیری از نیروهای جوان، خلاق و تحصیلکرده مسیر توسعه و پیشرفت کشور به خصوص در پست‌های مدیریتی پایه و بنیادین را شتاب دهد.

انتهای پیام/