ظریف: آمریکایی‌ها هر تلاشی کرده‌اند تا در روابط ایران و اروپا مزاحمت ایجاد کنند

جواد ظریف – وزیر انور خارجه ایران – گفت: آمریکایی ها هر تلاشی را کرده اند تا در روابط ایران و اروپا مزاحمت ایجاد کنند و حتی بیش از آنکه روابط ایران و اروپا را به خطر بیندازند تلاش آنها این است که مسائل منطقه ای را وارونه جلوه دهند. به گزارش ایرنا ظریف روز شنبه … نوشته ظریف: آمریکایی‌ها هر تلاشی کرده‌اند تا در روابط ایران و اروپا مزاحمت ایجاد کنند  اولین بار در انصاف نیوز پدیدار شد.

محمدجواد ظریف

جواد ظریف – وزیر انور خارجه ایران – گفت: آمریکایی ها هر تلاشی را کرده اند تا در روابط ایران و اروپا مزاحمت ایجاد کنند و حتی بیش از آنکه روابط ایران و اروپا را به خطر بیندازند تلاش آنها این است که مسائل منطقه ای را وارونه جلوه دهند.

به گزارش ایرنا ظریف روز شنبه در حاشیه دومین کنفرانس روسای مجالس افغانستان، ایران، پاکستان، ترکیه، چین و روسیه در مورد چالش های تروریسم و ارتباطات درون منطقه ای در جمع خبرنگاران و در پاسخ به سوالی درباره اتهامات موشکی آمریکا علیه ایران گفت: آمریکایی ها هر تلاشی را کرده اند تا در روابط ایران و اروپا مزاحمت ایجاد کنند و حتی بیش از آنکه روابط ایران و اروپا را به خطر بیندازند تلاش آنها این است که مسائل منطقه ای را وارونه جلوه دهند.

وی اظهار داشت: آمریکایی ها منطقه را انبار باروت کرده اند میزان سلاحی که به منطقه ما از طرف آمریکا فروخته می شود غیرقابل باور و بسیار فراتر از نیاز منطقه است که این نشاندهنده سیاست بسیار خطرناکی است که آمریکایی ها در منطقه ما دنبال می کنند.

وزیر امور خارجه اضافه کرد: این سیاست باعث شده تا منطقه ما تبدیل به انباری از سلاح های بسیار پیشرفته مخرب شده که متاسفانه هیچ کمکی به صلح و امنیت به منطقه نکرده است.

ظریف گفت: از این رو است که آمریکایی ها به اتهامات بی معنا متوسل می شوند.ما در روزنامه های آمریکایی خوانده ایم که سلاح آمریکایی ها در دست القاعده در یمن و داعش در سوریه است و این خطری است که همواره منطقه ما را تهدید می کند.

وی تاکید کرد: اینکه آمریکایی ها در دنیا منزوی شده اند و نیاز پیدا کرده اند وارد این دعوا شوند و حتی رییس بخش مالی یک کمپانی بزرگ چینی را دستگیر کنند تا سیاست خود را پیش بگیرند بیش از آنکه نشان دهنده قدرت آمریکا باشد نشان دهنده استیصال آمریکا است.

وزیر امور خارجه در مورد دومین کنفرانس روسای مجالس ۶ کشور نیز گفت: مجالس ۶ کشور نمایندگان مردم این کشورها هستند که می توانند در زمینه مقابله با ترویسم یک حرکت مردمی را علاوه بر حرکت سیاسی هماهنگ کنند.

لینک کوتاه شده: http://www.ensafnews.com/DRqOF