برای مبارزه با تروریسم نیازمند راهکارهای قانون هستیم/ با ایجاد اشتغال باید از جذب جوانان به تفکرات افراطی جلوگیری کنیم

نایب رئیس مجلس چین گفت: برای مبارزه با تروریسم نیازمند راهکارهای قانونی هستیم که می‌توان از ظرفیت مجالس شش کشور استفاده کرد.

برای مبارزه با تروریسم نیازمند راهکارهای قانون هستیم/ با ایجاد اشتغال باید از جذب جوانان به تفکرات افراطی جلوگیری کنیم به گزارش خبرنگار مجلس گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان ، چن زو نایب رئیس پارلمان چین ضمن محکوم کردن حمله تروریستی در چابهار و همچنین ماه گذشته در کراچی پاکستان، گفت: ما شش کشور قربانی تروریسم هستیم و بر مبارزه با آن باید تأکید کنیم.

وی ادامه داد: برای مقابله با تروریسم هیچ کشوری به تنهایی نمی‌تواند وارد عمل شود و شش کشور باید گام‌های قدرتمندانه و گفتگوها را علیه آن انجام دهد.

چن زو بیان کرد:‌ ما باید همکاری،‌ همگرایی و مشترکات خود را به صورت مستمر داشته باشیم و همکاری موفقی را علیه تروریسم با استفاده از مکانیزم آن آغاز کنیم.

رئیس مجلس چین بیان کرد: سازمان‌ها و اتحادیه‌های مرتبط با این هدف را باید ایجاد کرده و همکاری‌ها را در این زمینه افزایش دهیم.

وی ادامه داد: باید همکاری‌های جدایی‌طلبانه، درگیری‌ها و شرایطی که این شبکه‌های تروریستی ایجاد می‌کند را رصد کرده و تجربه‌های موفق خود را به اشتراک بگذاریم و باید همکاری سازمان‌های بین المللی را افزایش دهیم.

چن زو بیان کرد: باید از جذب جوانان با ایجاد اشتغال و مبارزه با فقر و تفکرات افراطی به گروه‌های افراطی جلوگیری کنیم و این همکاری‌ها نیازمند راهکارهای قانونی است.

رئیس مجلس چین تصریح کرد: فعالیت‌های مبارزه با تروریسم باید قانونمند شود و باید آموزش و گسترش امنیت زمینه ساز همکاری‌های ماست.

وی با اشاره به پیشنهاد چین طی سال گذشته برای ایجاد یک کمربند و یک جاده برای ایجاد همکاری میان کشورها هم گفت:‌ این کمربند در روسیه، پاکستان، ایران، ترکیه، افغانستان و بیش از 140 کشور و سازمان بین المللی مورد تأیید قرار گرفته و آنها این طرح را امضا کرده‌اند.

چن زو افزود: این طرح موجب توسعه اقتصادی کشورها و افزایش تولید و ارتقای سطح معیشت کشورها می‌شود لذا ما باید از ظرفیت مجالس کشورها برای گسترش همکاری‌ها و قانون برای مبارزه با تروریسم استفاده کنیم.

وی با اشاره به ایجاد شبکه‌های ارتباطی طی چند سال گذشته هم بیان کرد: طرحی را با پاکستان داشتیم و در ادامه طرحی را برای واردات کالا به ایران و افغانستان در دستور داشتیم، همچنین خط انتقال گاز به روسیه و ایجاد خط راه آهن از روسیه به چین و خط سریع السیر از ترکیه به چین که از ایران و گرجستان به افغانستان هم می‌گذرد می‌تواند موجب توسعه سرمایه گذاری شود.

چن زو بیان کرد: ما می‌خواهیم با ایجاد همکاری‌های مالی و خدماتی، ایجاد یک سامانه بیمه ثابت و سیستم بازار مالی بتوانیم از ارز‌های ملی خود استفاده کنیم.