نایب رئیس پارلمان چین:باید سیاست صحیحی برای مبارزه با تروریسم اتخاذ شود

نایب رئیس پارلمان چین با بیان اینکه هیچ کشوری به تنهایی نمی‌تواند با تروریسم مقابله کند، گفت: باید سیاست صحیحی برای مبارزه با تروریسم اتخاذ شود.

نایب رئیس پارلمان چین:باید سیاست صحیحی برای مبارزه با تروریسم اتخاذ شود

- اخبار سیاسی -

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم ، "چن زو"، نایب رئیس پارلمان چین، در دومین کنفرانس روسای مجالس شش کشور آسیایی پیرامون چالش‌های تروریسم و ارتباطات درون منطقه‌ای که صبح امروز(شنبه، 17 آذر) در محل هتل آزادی تهران برگزار شد، در سخنانی، بر افزایش همکاری‌های دو جانبه میان مجالس 6 کشور تأکید کرد و گفت: هیچ کشوری به تنهایی نمی‌تواند با تروریسم مقابله کند. بنابراین در این جلسات، سیاست‌های خود را متناسب با تحرکات تروریستی تعیین می‌کنیم.

وی با تأکید بر اینکه  لازم است از جذب جوانان در گروه‌های تروریستی به دلیل اشتغال و درآمدزایی جلوگیری کرد و راهکارهای قانونی در پارلمان‌ها برای این موضوع اندیشیده شود، اظهار داشت: باید از گسترش سازمان‌های تروریستی جلوگیری کرده و محل منابع مالی و تعیین سیاست‌های آنها را رصد کنیم.

رئیس دومای روسیه:تروریست‌ها با شکست در سوریه و عراق به افغانستان رفتند

رئیس مجلس افغانستان:تقویت روابط منطقه‌‌ای زمینه مبارزه با تروریسم است

لاریجانی: آمریکا تعدادی از داعشی‌ها را به افغانستان انتقال داده است

نایب رئیس پارلمان چین با بیان اینکه قوانین و فعالیت‌های میان کشورهای قربانی تروریسم باید یکسان شود، گفت: شش کشور شرکت‌کننده در این کنفرانس قربانی تروریسم هستند. ما در این کنفرانس بر مبارزه با تروریسم باید تأکید کنیم.

"چن زو" اضافه کرد: همکاری‌ها در حوزه تروریسم را باید به صورت مستمر پیگیری کنیم. شبکه‌های مشترک ضد تروریستی ایجاد کرده و آنها را نیز گسترش دهیم، در این مسیر لازم است از مکانیزم‌ها و راهکارهایی استفاده کرد تا همکاری‌های مردمی و دینی را افزایش داده و سیاست صحیحی برای مبارزه با تروریسم اتخاذ شود.

وی با بیان اینکه توسعه اقتصادی کشورها حائز اهمیت است، افزود: به همین جهت طرح یک جاده، یک کمربند که به جاده ابریشم معروف است، از سوی چین پیشنهاد داده شده و باید پیگیری شود.

نایب رئیس پارلمان چین با تأکید بر ضرورت ایجاد شبکه‌های ارتباطی اقتصادی میان شش کشور حاضر در این کنفرانس، گفت: همکاری‌ها در حوزه‌های صنعتی، عمرانی، راهسازی و بانکی باید افزایش یابد.

"چن زو" در پایان از میزبانی جمهوری اسلامی ایران برای برگزاری این اجلاس تقدیر و خاطرنشان کرد:  در ماه گذشته کنسولگری کراچی در پاکستان و روز گذشته منطقه‌ای در چابهار ایران با حمله تروریستی مواجه، بنابراین خطر تروریسم فراگیر شده است که باید برای مقابله با آن تلاش کنیم.

انتهای پیام/