پیام کنفرانس مقابله با تروریسم؛ ایران با همه دنیا از جمله با کشور‌های منطقه تعامل می‌کند

دستیار ویژه رئیس مجلس در امور بین‌الملل با بیان اینکه ترامپ تلاش زیادی برای اعمال سیاست ایران هراسی می‌کند، گفت: پیام کنفرانس آسیایی مقابله با تروریسم این است که جمهوری اسلامی ایران به طور فعال با همه دنیا از جمله با کشور‌های منطقه تعامل می‌کند.

خبرگزاری میزان- دستیار ویژه رئیس مجلس در امور بین‌الملل با بیان اینکه ترامپ تلاش زیادی برای اعمال سیاست «ایران هراسی» می‌کند، گفت: پیام کنفرانس آسیایی مقابله با تروریسم این است که جمهوری اسلامی ایران به طور فعال با همه دنیا از جمله با کشور‌های منطقه تعامل می‌کند.

/// به گزارش خبرنگار گروه سیاسی خبرگزاری میزا،ن حسین امیرعبداللهیان، در حاشیه دومین کنفرانس آسیایی مقابله با تروریسم و در جمع خبرنگاران گفت: این اجلاس همانطور که از اسمش پیداست بخش مبارزه با تروریسم و ارتباطات منطقه‌ای را در دستور کار دارد.

وی افزود: در این اجلاس قرار است در حوزه مبارزه با تروریسم، اولا پارلمان‌ها اقدام به قانون‌گذاری‌های قوی‌تر و موثرتر کنند و دولت‌ها را ملزم کنند تا مراکز ملی مبارزه با تروریسم در کشور‌های عضو، فعالانه و منسجم‌تر عمل کنند.

امیر عبداللهیان تاکید کرد: ثانیاً قرار است در حوزه ارتباطات منطقه‌ای و در راستای توسعه رفاه اجتماعی و اقتصادی، این اجلاس توصیه‌هایی را داشته باشد و دولت‌ها هم در حوزه اجرا بتوانند اقداماتی را در حوزه توسعه و توسعه پایدار انجام دهند تا از این مسیر مبارزه با چالش تروریسم مورد تاکید و توجه قرار گیرد.

دستیار ویژه رئیس مجلس در امور بین الملل با اشاره به رفتار دوگانه آمریکایی‌ها در موضوع مبارزه با تروریسم، گفت: ترامپ تلاش زیادی برای اعمال سیاست « ایران هراسی » و انزوای جمهوری اسلامی ایران می‌کند این اجلاس پیام دیگری دارد و آن اینکه جمهوری اسلامی ایران به طور فعال با همه دنیا تعامل می‌کند؛ از جمله با کشور‌های منطقه و به ویژه با همسا‌یگان.

وی بیان داشت: البته بحث مواد مخدر، فضای سایبری و توجه به موضوع مبارزه با تروریسم و تاثیراتی که قاچاق مواد مخدر و استفاده از فضای سایبری توسط تروریست‌ها وجود دارد از دیگر مسائل این اجلاس است.

امیرعبداللهیان تاکید کرد: درباره بیانیه پایانی توافقات خوبی داشتیم. نکته مهم اینکه در حوزه مبارزه با تروریسم و همکاری‌های منطقه‌ای، پارلمان‌ها موظف می‌شوند دولت‌ها را ملزم کنند تا دستگاه‌های امنیتی و مراکز ملی مبارزه با تروریسم در کشور‌ها فعالانه، رویکرد نوین مسئله مبارزه با چالش تروریسم را ریشه یابی و آن را مورد پیگیری قرار دهند.

انتهای پیام /