امیرعبداللهیان تاکید کرد: ضرورت اقدام موثرتر برای قانون‌گذاری درراستای مبارزه با تروریسم

دستیار ویژه رئیس مجلس در امور بین‌الملل بر ضرورت اقدام موثرتر پارلمان‌ها برای قانون‌گذاری و الزام دولت‌ها به فعال کردن مراکز ملی مبارزه با تروریسم در کشورها تاکید کرد.

حسین امیرعبداللهیان

دستیار ویژه رئیس مجلس در امور بین‌الملل بر ضرورت اقدام موثرتر پارلمان‌ها برای قانون‌گذاری و الزام دولت‌ها به فعال کردن مراکز ملی مبارزه با تروریسم در کشورها تاکید کرد.

به گزارش ایسنا، حسین امیرعبداللهیان در حاشیه دومین کنفرانس روسای مجالس ۶ کشور برای مقابله با تروریسم در جمع خبرنگاران گفت: این اجلاس همانطور که از اسمش پیداست بحث مبارزه با تروریسم و ارتباطات منطقه ای را در دستور کار دارد.

وی افزود: قرار است در حوزه مبارزه با تروریسم اولا پارلمان ها به قانون‌گذاری های قوی تر و موثرتر اقدام کنند و دولتها را ملزم کنند تا مراکز ملی مبارزه با تروریسم در کشورهای عضو، فعالانه و منسجم تر عمل کنند. ثانیاً در حوزه ارتباطات منطقه ای قرار است در راستای توسعه رفاه اجتماعی و اقتصادی این اجلاس توصیه هایی را داشته باشد و دولت ها هم در حوزه اجرا بتوانند اقداماتی را در حوزه توسعه و توسعه پایدار انجام دهند تا از این مسیر مبارزه با چالش تروریسم مورد تاکید و توجه قرار گیرد.

دستیار ویژه رئیس مجلس در امور بین الملل ادامه داد: در شرایطی که آمریکایی‌ها و برخی کشورهای غربی رفتار دوگانه ای در موضوع تروریسم دارند و ترامپ تلاش زیادی را برای اعمال سیاست ایران هراسی و انزوای جمهوری اسلامی ایران دنبال می‌کند این اجلاس پیام دیگری دارد و آن اینکه جمهوری اسلامی ایران به طور فعال با همه دنیا تعامل می‌کند؛ از جمله با کشورهای منطقه و به ویژه با همسایگان.

وی اضافه کرد: البته بحث مواد مخدر، فضای سایبری و توجه به موضوع مبارزه با تروریسم و تاثیراتی که قاچاق مواد مخدر و استفاده از فضای سایبری توسط تروریست‌ها وجود دارد از دیگر مسائل این اجلاس است. ما در بیانیه پایانی اجلاس که شب گذشته جلسه‌ آن برگزار شد توافقات خوبی داشتیم. نکته مهم آن این است که در حوزه مبارزه با تروریسم و همکاری‌های منطقه‌ای پارلمان ها موظف می‌شوند که دولت‌ها را ملزم کنند به اینکه دستگاه‌های امنیتی و مراکز ملی مبارزه با تروریسم در کشورها فعالانه و با رویکرد نوین مسئله مبارزه با چالش تروریسم را ریشه یابی و آن را مورد پیگیری قرار دهند.