هنوز مسئله تروریسم در سوریه به طور کامل حل نشده است/ضرورت تهیه فهرست صحیحی از تروریست‌ها

رئیس مجلس دومای روسیه گفت: هنوز مسئله تروریسم در سوریه به طور کامل حل نشده است، لازم است مفهوم مبارزه با تروریسم به صورت دقیق شناسایی شود.

هنوز مسئله تروریسم در سوریه به طور کامل حل نشده است/ضرورت تهیه فهرست صحیحی از تروریست‌ها به گزارش خبرنگار مجلس گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان ، والودین ویاچسلاو رئیس دومای روسیه در دومین کنفرانس روسای مجالس ۶ کشور آسیایی برای مقابله با تروریسم که امروز برگزار شد، اظهار کرد: ما همواره به اصول احترام متقابل در راستای حل صلح آمیز مشکلات متعهد بوده ایم و در راستای مبارزه با تروریسم نیز به شاکله‌ای مدون دست یافته‌ایم.

وی افزود: رئیس جمهور روسیه بارها تأکید کرده که مبارزه با تروریسم تنها از راه همیاری محقق می‌شود و باید کشورها در راستای اقدامی مشترک با سیاست‌های آمریکا در راستای  افراطی‌گری و دخالت در امور دولت‌های کشورهای مستقل مبارزه کنند.

ویاچسلاو  تصریح کرد: معتقدم که هم سویی کشورها می‌تواند باعث از بین رفتن سیاست‌های افراطی‌گرایانه آمریکا شود، هنوز مسئله تروریسم در سوریه به طور کامل حل نشده است، لازم است مفهوم مبارزه با تروریسم به صورت دقیق شناسایی شود چرا که تروریست‌ها تلاش دارند به کشورهای مختلف ضربه بزنند و امروز در شمال آفریقا و غرب آسیا ساکن شده‌اند.

رئیس دومای روسیه اظهار کرد: امروز می‌توانیم درباره بازگشت سوری‌ها به کشور خود صحبت کنیم، گفت: در حال حاضر زمان آن فرا رسیده تا زیرساخت‌های لازم برای زندگی شهروندان سوری را در این کشور فراهم کنیم.

وی ادامه داد: تحرکات سوریه نشان می‌دهد که هنوز نمی‌توانیم از پیروزی کامل در راستای نابودی تروریسم صحبت کنیم چرا که داعش در حال ورود به افغانستان است، ما باید سهم کاملی درباره تروریست‌ها بدست آوریم و اجازه ندهیم که توصیف دوگانه‌ای در این باره وجود داشته باشد.

رئیس مجلس دومای روسیه گفت: ما باید منابع مالی تروریست‌ها را  که از طریق جرایم زیر زمینی و تجارت مواد مخدر تغذیه می‌شوند را نابود کنیم. ما هدف‌هایی را در راستای مبارزه با تروریسم در نظر گرفتیم که در بیانیه اسلام آباد به آن اشاره شده است.

ویاچسلاو  تصریح کرد: قطعنامه سازمان ملل چارچوبی را برای مبارزه با تروریسم در نظر گرفته است و معتقدم که دولت‌ها نیز نقش مهمی در راستای مبارزه با تروریسم را بر عهده دارند، یکی از کارهایی که می توان برای مبارزه با تروریسم انجام داد نزدیک کردن قوانین کشورها به یکدیگر در راستای نابود کردن این زائده بین‌المللی است.

وی تاکید کرد: باید یک فهرست کاملی از تروریسم بدست بیاوریم با تمام تمهیدات ما باید بتواند در راستای مبارزه با تروریسم بدون دخالت در امور دولت‌های مستقل محقق شود.

ویاچسلاو در پایان خاطرنشان کرد: ما وظیفه داریم  تا در چارچوب قانون امنیت را تأمین کنیم، چراکه امروز شاهد از بین رفتن نرمال‌های حقوق جهانی هستیم، لذا باید تا اقدامات آمریکا در خصوص امنیت‌ها و تحریم‌های ظالمانه به مبارزه بپردازیم.

انتهای پیام /