رئیس دومای روسیه:تروریست‌ها با شکست در سوریه و عراق به افغانستان رفتند

رئیس دومای روسیه با اشاره به تحولات در کشور سوریه و اقدامات تروریست‌ها در این کشور، گفت: تروریست‌ها بعد از شکست در سوریه و عراق به افغانستان رفتند.

رئیس دومای روسیه:تروریست‌ها با شکست در سوریه و عراق به افغانستان رفتند

- اخبار سیاسی -

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم ، "والودین ویاچسلاو"، رئیس دومای روسیه، در دومین کنفرانس روسای مجالس 6 کشور آسیایی، پیرامون چالش‌های تروریسم و ارتباطات درون منطقه‌ای، که صبح امروز (شنبه، 17 آذر) در هتل آزادی تهران برگزار شد، در سخنانی با اشاره به تحولات در کشور سوریه و اقدامات تروریست‌ها در این کشور، گفت: هنوز مسئله تروریسم در سوریه به طور کامل حل نشده است.

وی افزود: امروز می‌توانیم درباره بازگشت سوری‌ها به کشورشان صحبت کنیم؛ زمان آن رسیده تا زیرساخت‌های لازم برای زندگی شهروندان سوری در این کشور را فراهم کنیم.

رئیس مجلس پاکستان: تروریسم باید از ریشه خشکانده شود

آغاز کنفرانس روسای مجالس 6 کشور آسیایی برای مقابله با تروریسم

تحلیل لاریجانی از آینده سوریه

رئیس دومای روسیه با بیان اینکه لازم است مفهوم مبارزه با تروریسم به صورت دقیق شناسایی شود، اظهار داشت: تروریست‌ها تلاش دارند به کشورهای مختلف ضربه بزنند و امروز در شمال آفریقا و غرب آسیا ساکن شدند.

"والودین ویاچسلاو" ادامه داد: رئیس‌جمهور روسیه همواره معتقد است که فقط با اتحاد میان کشورها می‌توان اهداف مبارزه با تروریسم را تأمین کرد.

وی، مبارزه با تروریسم در چارچوب روابط پارلمانی را مهم ارزیابی کرد و افزود: عملیات‌های تروریستی در افغانستان، سوریه و سایر کشورها، نشان‌دهنده این است که هنوز نمی‌توانیم به طور کامل جهان را عاری از تروریسم بدانیم.

رئیس دومای روسیه با تأکید بر اینکه تروریست‌ها پس از شکست در سوریه و عراق به افغانستان رفتند و تعدادی از آنها نیز در آفریقا و اروپا حضور دارند، گفت: باید فهم کاملی از مفهوم تروریسم داشته باشیم و مانع تفسیر دوگانه آن شویم.

"والودین ویاچسلاو" اضافه کرد: باید منابع مالی تروریست‌ها را که از طریق جرم‌های فراسرزمینی و قاچاق مواد مخدر تأمین می‌شود، قطع کنیم و گفتگوهای افراطی را نیز از بین ببریم.

وی ضمن تأکید بر ضرورت افزایش گفت‌وگوهای منطقه‌ای، تصریح کرد: باید قطعنامه‌های سازمان ملل متحد در حوزه مبارزه با تروریسم مورد توجه قرار گیرد.

رئیس دومای روسیه افزود: لازم است فهرست صحیحی از تروریست‌ها تهیه شود و مجالس کشورها در این باره قانونگذاری کنند که یک سازمان در کشوری به عنوان تروریست معرفی نشود و در کشور دیگری آزادانه فعالیت کند.

"والودین ویاچسلاو" با بیان اینکه امروز شاهد نقض حقوق جهانی از سوی کشورهایی هستیم که قصد دارند مشکلات خود را در کشورهای دیگر و با ایجاد تحریم برطرف کنند، گفت:  در این شرایط باید همکاری‌های بانکی را افزایش و روابط تجاری خود را بر اساس واحد پول ملی کشورها صورت دهیم.

رئیس دومای روسیه در پایان خاطرنشان کرد: این کنفرانس بیانگر پذیرش سیستم امنیتی جهانی براساس روابط حقوق بین‌الملل و حل صلح آمیز مسائل است.

انتهای پیام/