رئیس مجلس پاکستان ریاست کنفرانس را به لاریجانی تحویل داد

اسد قیصر در دومین کنفرانس روسای مجالس ۶ کشور برای مقابله با تروریسم، ریاست این اجلاس را به رئیس مجلس شورای اسلامی تحویل داد.

اسد قیصر در دومین کنفرانس روسای مجالس ۶ کشور برای مقابله با تروریسم، ریاست این اجلاس را به رئیس مجلس شورای اسلامی تحویل داد.

رئیس مجلس پاکستان ریاست کنفرانس را به لاریجانی تحویل داد به گزارش خبرنگار مجلس گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان ، اسد قیصر رئیس مجلس پاکستان در دومین کنفرانس روسای مجالس 6 کشور با هدف بررسی چالش‌های تروریسم و ارتباطات درون‌منطقه‌ای ریاست این کنفرانس را به علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی تحویل داد و ضمن ابراز امیدواری مبنی براینکه ریاست‌ لاریجانی موجب بهبود این حرکت شود، گفت: اطمینان می‌دهد که مجلس پاکستان به عنوان دفتر دائمی این کنفرانس با تمام توان پشتیبان ایران خواهد بود.

وی اظهار کرد: مجلس ایران به بهترین نحو می‌تواند این مسئولیت را انجام داده و برای اعطای امنیت و آینده روشن‌تر همکاری کند.

رئیس مجلس پاکستان بیان کرد: در این کنفرانس درباره چالش‌های پیش‌رو برای مبارزه با تروریسم گفت‌وگو می‌کنیم لذا باید برای خشکاندن ریشه تروریسم تلاش کنیم و اقدامات مشترکی را انجام دهیم.

وی همچنین با اشاره به برگزاری این کنفرانس با حضور شش کشور افغانستان، ایران، پاکستان، ترکیه، چین و روسیه، هم تصریح کرد: این شش کشور با فرهنگ و زبان مشترک ارزشمندشان می‌توانند برای خشکاندن ریشه تروریسم تلاش کنند.

قیصر با بیان اینکه این شش کشور باید در حوزه‌های اقتصادی، سیاسی، فرهنگی نقش مهمی داشته باشند، افزود: ایران در دو دهه اخیر با جنگ و تروریسم دست و پنجه نرم کرده است، مجلس ایران نیز به بهترین نحو توانسته مسئولیت خود در این راستا انجام دهد. منطقه ما در شرایط حساسی است که هر روز با اختلافات منطقه‌ای و شرایطی دست‌وپنجه نرم می‌کند. در این بین پاکستان حامی روابط منطقه‌ای است و تلاش کرده نقش مثبتی را ایفا کند.

رئیس مجلس پاکستان با اشاره به اینکه ما به عمل‌گرایی اعتقاد راسخ داریم، گفت: ما در سازمان‌های مختلف برای همکاری در زمینه‌های مختلف عضو هستیم معتقد هستیم باید این شش کشور برای حرکات مشترک اقتصادی تلاش کنند، چون همکاری‌های اقتصادی زمینه‌ساز حل نزاع از طریق گفت‌وگو است و امیدوارم این اجلاس بتواند برای حل تروریسم و بهبود مسائل منطقه‌ای راهگشا باشد.