رئیس پارلمان افغانستان: تروریست‌ها به هیچ کیش و آیینی پایبند نیستند

رئیس مجلس افغانستان بر ضرورت همکاری پارلمان‌ها برای شناسایی راهکارهای مقابله با تروریسم تاکید کرد.

رئیس مجلس افغانستان بر ضرورت همکاری پارلمان‌ها برای شناسایی راهکارهای مقابله با تروریسم تاکید کرد.

به گزارش ایسنا، عبدالرئوف ابراهیمی در دومین کنفرانس روسای مجالس 6 کشور برای مقابله با تروریسم که صبح امروز در هتل آزادی تهران برگزار شد ضمن اعلام حمایت پارلمان افغانستان از همکاری پارلمان‌ها برای مقابله با تروریسم اظهار کرد: تروریست‌ها به هیچ کیش یا آیینی پایبند نبوده و جنایات هولناک ضد بشری را مرتکب می‌شوند آنها در مقابل پول از هر طرف که برایشان مهیا شود در جهت تحقق منافع آن طرف به کشتار مردم بیگناه می‌پردازند.

وی اضافه کرد: افغانستان تنها کشوری است که در دو دهه جولان‌گاه تروریست‌های داخلی و بین‌المللی بوده و بیشترین خسارت را از این بابت متحمل شده است. همه روزه صدها تن از مردم قربانی اقدامات تروریست‌هایی می‌شوند که بیش از پیش در این کشور فعال شده‌اند. همین امر باعث شده افغانستان در ایفای نقش خود در تحقق برنامه‌های زیربنایی کمتر موفق باشد.

رئیس پارلمان افغانستان با اشاره به کنفرانس روسای مجالس شش کشور برای مقابله با تروریسم یادآور شد: خوشبختانه اعضای این نهاد پارلمانی نوبنیاد از روابط اقتصادی، سیاسی، فرهنگی و تاریخی برخوردار بوده و دارای منافع مشترک هستند که می‌توانند به جستجوی راه‌های تقویت این روابط بپردازند و در راس همه، همه‌ی چالش‌ها با تروریسم مبارزه کنند که مانع اساسی برای ارتباطات منطقه‌ای است .

ابراهیمی یاد آور شد: طبیعتا برای مقابله با تروریسم باید ابتدا عوامل رشد آن بررسی شود و بعد راهکارها شناسایی و در پارلمان‌ها تصویب شود. در واقع ما برای مقابله با تروریسم نیازمند همکاری‌های منطقه‌ای هستیم و آنچه در این نشست مایه امید است این است که تمرکز بر مبارزه با تروریسم و تقویت همکاری‌های منطقه‌ای است.

وی اضافه کرد: اگر تروریست‌ها می‌توانند متحد شوند و زندگی ملت‌ها را به چالش بکشند ما که اهداف انسان دوستانه داریم چرا متحد نشویم و همکاری نزدیک با هم نداشته باشیم؟

ابراهیمی خاطر نشان کرد: پارلمان و حکومت افغانستان به نمایندگی از برنامه کشور متضمن اجرایی ساختن تصمیمات اتخاذ شده برای مقابله با تروریسم هستند. ما معتقدیم گسترش بستر همکاری می‌تواند به مقابله با تروریسم کمک کند.