اشتغال، بعد از تعمیر و بازسازی منازل مسکونی در مناطق زلزه‌زده مهمترین دغدغه ماست

معاون استاندار کرمانشاه با بیان اینکه بعد از تعمیر و بازسازی منازل مسکونی در مناطق زلزه‌زده، بحث‌ اشتغال مهمترین دغدغه ماست، گفت: امیدواریم با طرح‌هایی که بررسی و اندیشیده شده است، بعد از بازسازی مناطق زلزله زده بتوانیم، وضعیت شغلی مناسبی به‌وجود بیاوریم.

خبرگزاری میزان- معاون استاندار کرمانشاه با بیان اینکه بعد از تعمیر و بازسازی منازل مسکونی در مناطق زلزه‌زده، بحث‌ اشتغال مهمترین دغدغه ماست، گفت: امیدواریم با طرح‌هایی که بررسی و اندیشیده شده است، بعد از بازسازی مناطق زلزله زده بتوانیم، وضعیت شغلی مناسبی به‌وجود بیاوریم.

چند واحد مسکونی شهری و روستایی پس از زلزله آذرماه در کرمانشاه نیاز به تعمیر و بازسازی دارند؟ مهرداد سالاری در گفت‌وگو با خبرنگار گروه سیاسی خبرگزاری میزان، درباره تعداد واحد‌های مسکونی شهری و روستایی که پس از زلزله اخیر کرمانشاه نیاز به تعمیر و بازسازی دارند، گفت: حدود ۲۰۰ الی۳۰۰ مورد  از خانه های شهری و روستایی بر اثر زلزله اخیر (در آذرماه) نیاز به تعمیر و بازسازی پیدا کردند.


معاون استاندار کرمانشاه یادآور شد: در این زلزله، تعداد ۵ واحد تخریبی و ۲۰ مورد تعمیری شهری گزارش شد و بقیه مربوط به واحد‌های روستایی بود که دچار خسارت‌های بیشتری شدند.

وی ادامه داد: بعد از بررسی های اخیر بنیاد مسکن در مناطق زلزله زده، تعداد ۶۰۰ واحد مسکونی (تخریبی) سازه‌هایشان طوری است که باید خراب شده و دوباره ساخته شوند و نیز ۵ هزار واحد تعمیری تخمین زده شد.

سالاری یادآور شد: در زلزله قبلی که در جوانرود رخ داد، تقاضای بازشماری نکردیم لذا بعد از زلزله اخیر کار بازشماری صورت گرفت  و اعتبار لازم هم برآورد شد و از دولت خواستیم برای تعمیر و بازسازی این تعداد بنا، تامین اعتبار کند.

معاون استاندار کرمانشاه با بیان اینکه بعد از تعمیر و بازسازی منازل مسکونی در مناطق زلزه زده، بحث‌ اشتغال مهمترین دغدغه ماست، گفت: امیدواریم با طرح‌هایی که بررسی و اندیشیده شده است، بعد از بازسازی مناطق زلزله زده بتوانیم، وضعیت شغلی مناسبی به‌وجود بیاوریم.

وی با بیان اینکه دنبال احیای مشاغل از دست رفته در زلزله هستیم، بیان کرد: تمام توانایی خود را روی ایجاد و بازسازی مشاغل، مخصوصا در مناطق روستایی متمرکز کرده‌ایم.


معاون استانداری کرمانشاه گفت: برنامه‌ریزی‌های زیادی برای ایجاد اشتغال در بخش صنایع  کوچک روستایی مانند صنایع دستی، بسته‌بندی، ارتقا تولید محصولات کشاورزی و توسعه دامداری و نیز ایجاد کارگاه‌های صنعتی بزرگ در شهر‌ها داریم. با توجه به اینکه کارخانه‌های بزرگ، حداقل دو تا سه سال زمان برای راه اندازی نیاز دارند لذا بیشتر مشاغل و صنایع کوچک و زودبارده را مد نظر داریم.


وی درباره اقدامات انجام شده در کنترل بیماری سالک در مناطق زلزله زده کرمانشاه نیز اظهار کرد: سالک در فصل گرم  سال رواج دارد که این بیماری در مناطق زلزله زده کنترل شد و نگرانی خاصی در این زمینه نداشتیم.