پیشرفته‌ترین امکانات را در عرصه دریا، پای کار آورده‌ایم

معاون هماهنگ کننده ارتش، گفت: اعلام می‌کنیم که در تامین چرخه تجهیزات مورد نیاز در عرصه دریا، پیشرفته‌ترین امکانات را پای کار آورده‌ایم و می‌توانیم با این امکانات بهترین نوع ماموریت را در عرصه دریا داشته باشیم.

خبرگزاری میزان- معاون هماهنگ کننده ارتش، گفت: اعلام می‌کنیم که در تامین چرخه تجهیزات مورد نیاز در عرصه دریا، پیشرفته‌ترین امکانات را پای کار آورده‌ایم و می‌توانیم با این امکانات بهترین نوع ماموریت را در عرصه دریا داشته باشیم.

///// به گزارش خبرنگار گروه سیاسی خبرگزاری میزان، امیر دریادار «حبیب الله سیاری» در حاشیه مراسم افتتاح نمایشگاه توانمندی‌ها و دستاورد‌های فنی و تخصصی نیروی دریایی ارتش که صبح امروز در ستاد فرماندهی نداجا برگزار شد، در جمع خبرنگاران اظهار داشت: این نمایشگاه به صورت دائمی برقرار است و از همه اساتید، دانشجویان و اقشار مختلف که علاقه‌مند به دیدن پیشرفت‌های ارتش جمهوری اسلامی ایران و نیروی دریایی راهبردی ارتش هستند دعوت می‌کنیم که به مناسبت چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی از امروز تا پایان سال از این نمایشگاه بازدید کنند.

وی ادامه داد: تا پیش از ٧ آذر ۱۳۵۹ همه تصور می‌کردند که نیروی دریایی ارتش توانایی خود را از دست داده است، اما به همت کارکنان این نیرو تجهیزات آماده شد و ما بر کار مسلط شدیم.

معاون هماهنگ کننده ارتش ادامه داد: پس از آن هم با وجود دشمنی‌ها در سال ٨٢ ناو موشک انداز پیکان را ساختیم و در سال ٨٥ ناو جوشن را ساختیم و در سال ٨٨ درفش و جماران را ساختیم و هفته گذشته نیز ناوشکن پیشرفته سهند به ناوگان نیروی دریایی ارتش ملحق شد و در آینده نزدیک نیز ناوشکن دنیا و زیردریایی فاتح الحاق خواهند یافت.

امیر سیاری در ادامه با بیان اینکه علیرغم فشار‌های دشمن برای ناتوان قلمداد کردن ما در موضوع یگان‌های شناور، سامانه‌ها و تجهیزات ساخته شده و نوسازی‌ها انجام شده است و امروز به جایی رسیده ایم که می‌توانیم تجهیزات‌مان را به روز کنیم، تصریح کرد: اعلام می‌کنیم که در تامین چرخه تجهیزات مورد نیاز در عرصه دریا، پیشرفته‌ترین امکانات را پای کار آورده ایم و می‌توانیم با این امکانات بهترین نوع ماموریت را در عرصه دریا داشته باشیم.