رئیس مجلس ملی پاکستان: در شرایط کنونی منطقه وضعیت حساس و ویژه‌ای دارد

رئیس مجلس ملی پاکستان گفت: در شرایط کنونی منطقه وضعیت حساس و ویژه‌ای دارد، اما با این وجود اقدامات و روابط و همکاری‌های مشترک بسیار کم است و این مسئله از شکوفایی منطقه‌ای جلوگیری می‌کند.

خبرگزاری میزان- رئیس مجلس ملی پاکستان گفت: در شرایط کنونی منطقه وضعیت حساس و ویژه‌ای دارد، اما با این وجود اقدامات و روابط و همکاری‌های مشترک بسیار کم است و این مسئله از شکوفایی منطقه‌ای جلوگیری می‌کند.

تروریسم باید از ریشه خشکانده شود/ گسترش همکاری جهت برقراری امنیت در منطقه ضروری است به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری میزان، اسد قیصر صبح امروز در دومین کنفرانس روسای مجالس ۶کشور آسیایی پیرامون چالش‌های تروریسم و ارتباطات درون منطقه‌ای با اشاره به اهمیت و جایگاه این کنفرانس در شرایط کنونی، گفت: خرسندم که امروز در این نشست و اجلاس مهم و باشکوه شرکت می‌کنم و در اینجا باید از میزبانی آقای لاریجانی، رئیس مجلس شورای اسلامی تشکر کنم.

وی ادامه داد: کشور پاکستان سال گذشته مفتخر به میزبانی کنفرانس مبارزه با تروریسم بود و حال پس از یک سال فرصت مناسبی است که در این کنفرانس موضوعات مهم از جمله مبارزه با تروریسم مورد بحث و بررسی قرار گیرد.

رئیس مجلس ملی پاکستان با بیان اینکه تروریسم باید از ریشه خشکانده شود، گفت: به طور حتم کشور‌هایی مانند ایران، پاکستان، ترکیه، افغانستان، چین و روسیه به عنوان روح و روان قاره آسیا محسوب شده و سرشار از منابع انسانی، منابع طبیعی و موقعیت استراتژیک هستند و قطعاً این مسئله موجب تأثیر و ایجاد رابطه با سایر نقاط جهان میشود.

وی ادامه داد: قطعاً فرهنگ و زبان کشور‌ها جزو دارایی‌های ارزشمند قاره آسیا محسوب می‌شود و کشور‌های مذکور همانند این مسائل و موضوعات در سایر حوزه‌های سیاسی، اجتماعی و اقتصادی نقش اساسی ایفا می‌کنند.

قیصر تصریح کرد: در دو دهه گذشته منطقه شاهد بحران تروریسم بوده و متأسفانه به علت وجود فقر و گرسنگی و ناامنی تروریسم در این منطقه بال و پر گرفته است و نسل جوان نیز فریب دروغ‌های تروریست‌ها را خورده اند و در این عرصه متأسفانه با نیت‌های بدخواهانه شاهد از هم گسیختگی هستیم از این رو قلم تاریخ متن مهربانانه‌ای برای منطقه ما نخواهد نوشت.

وی تصریح کرد: پاکستان در خصوص مبارزه با تروریسم جهت گیری کرده و در این عرصه اقدامات و عملیات‌های موفقیت آمیزی را برای مبارزه با تروریسم صورت داده و موفق شده ایم در این رابطه از شر تروریست‌ها رها شویم. از طرف دیگر علمای ما نیز هر کدام از گروه‌ها و اقدامات تروریستی که به نام دین صورت گرفته را رد کرده اند که این خود در کاهش موفقیت گروه‌های تروریستی تأثیر گذاشته است.

رئیس مجلس ملی پاکستان گفت: در شرایط کنونی منطقه وضعیت حساس و ویژه‌ای دارد، اما با این وجود اقدامات و روابط و همکاری‌های مشترک بسیار کم است و این مسئله از شکوفایی منطقه‌ای جلوگیری می‌کند. در شرایط کنونی پاکستان پروژه‌های مهمی را از جمله خط انتقال گاز ایران – پاکستان را دنبال می‌کند و خوشبختانه زیرساخت‌های جاده ابریشم به سرعت در حال انجام است.

قیصر آنطور که خبرگزاری خانه ملت نقل کرده است، تصریح کرد: امروز کشور پاکستان در سازمان‌های همکاری اقتصادی و سیاسی در منطقه و عرصه بین الملل نقش پررنگی ایفا می‌کند. حال به طور حتم برای حل کردن و ریشه کن کردن فقر در منطقه چاره‌ای جز همکاری مشترک نداریم. از این رو همکاری و روابط بهتر جهت برقراری امنیت در منطقه بسیار ضروری است.

رئیس مجلس ملی پاکستان با اشاره به برعهده گرفتن ریاست کنفرانس توسط دکتر لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: اطمینان دارم که مجلس ایران می‌تواند بهترین نتایج را برای این کنفرانس محقق کند.