آمریکایی‌ها منطقه ما را به انبار باروت تبدیل کرده‌اند/ انبار سلاح‌های پیشرفته در منطقه کمکی به صلح و امنیت نمی‌کند

وزیر امور خارجه گفت: میزان سلاحی که از طرف آمریکا در منطقه فروخته می‌شود غیرقابل باور است و این موضوع هیچ کمکی به صلح و امنیت در منطقه نمی‌کند.

آمریکایی‌ها منطقه ما را به انبار باروت تبدیل کرده اند/ انبار سلاح‌های پیشرفته در منطقه کمکی به صلح و امنیت نمی‌کند به گزارش خبرنگار مجلس گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان ، محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان در حاشیه دومین کنفرانس روسای مجالس شش کشور آسیایی برای مقابله با تروریسم با حضور در جمع خبرنگاران با اشاره به این نشست گفت: مجالس این کشورها، نمایندگان مردم آن کشور هستند که می‌توانند در زمینه مبارزه با تروریسم یک حرکت مردمی علاوه بر حرکت سیاسی را هماهنگ کنند.

وی همچنین در واکنش به اتهامات موشکی آمریکا علیه کشورمان اظهار کرد: آمریکایی‌ها تلاش کرده‌اند تا در روابط ایران و اروپا مزاحمت ایجاد کنند، حتی بیش از آنکه روابط ایران و اروپا را به خطر بیاندازند تلاش می‌کنند تا مسائل منطقه را وارونه جلوه دهند.

وزیر امور خارجه کشورمان تاکید کرد: آمریکایی ها منطقه ما را به انبار باروت تبدیل کرده اند و میزان سلاحی که از سوی آمریکایی‌ها فروخته می‌شود، غیرقابل باور است و بسیار فراتر از نیاز منطقه است.

وی ادامه داد: این نشان دهنده سیاست خطرناکی است که آمریکا در منطقه ما دنبال می‌کند و این سیاست موجب شده تا منطقه ما به انباری از سلاح‌های بسیار پیشرفته و مخربی تبدیل شود که متاسفانه هیچ کمکی هم به صلح و امنیت در منطقه نکرده است.

ظریف بیان کرد: برای همین آمریکایی‌ها به اتهامات بی‌معنی متوسل می‌شوند و برای آنکه توجهات را از خطرات اصلی این منطقه را تهدید می‌کند، منحرف کنند.

وزیر امور خارجه تصریح کرد: ما در روزنامه‌های اروپایی‌ خوانده‌ایم که سلاح‌های آمریکایی‌ در دستان القاعده در یمن و داعش در سوریه است و این خطری است که همواره منطقه ما را تهدید می‌کند.

وی همچنین در پاسخ به سوالی درباره آنکه آمریکایی‌ها تلاش دارند در جنگ اقتصادی ایران روابط ما را با اروپایی‌ها و دیگر کشورها خراب کنند اظهار کرد: اینکه آمریکایی ها در دنیا منزوی شده و نیاز به این حد از دعوا پیدا کرده‌اند که حتی رئیس بخش مالی یک کمپانی بزرگ چینی را دستگیر کنند تا سیاست خود را پیش بگیرند بیش از آنکه بیانگر قدرت آمریکا باشد، نشاندهنده استیصال آمریکاست.