تحریم‌های غیرقانونی آمریکا به عنوان شکل بارزی از تروریسم ملت ایران را هدف قرار داده است

ایلنا: رئیس‌جمهور خاطرنشان کرد: تحریم‌های غیرقانونی آمریکا علیه ملت ایران به عنوان شکل بارزی از تروریسم ملت ما را هدف قرار داده است، تروریسم اقتصادی به معنای…

رئیس‌جمهور:

تحریم‌های غیرقانونی آمریکا به عنوان شکل بارزی از تروریسم ملت ایران را هدف قرار داده است

رئیس‌جمهور خاطرنشان کرد: تحریم‌های غیرقانونی آمریکا علیه ملت ایران به عنوان شکل بارزی از تروریسم ملت ما را هدف قرار داده است، تروریسم اقتصادی به معنای وحشت‌آفرینی برای ایجاد فشار در یک کشور و ایجاد رعب و ترس در کشورهای دیگر برای ممانعت از سرمایه‌گذاری در کشور هدف است.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایلنا، حجت‌الاسلام حسن روحانی در نشست روسای مجالس۶ کشور با محوریت چالش‌های تروریسم و ارتباطات درون منطقه‌ای عنوان کرد: روسای محترم مجالس حاضر در جلسه، عالیجنابان خانم ها آقایان، مایه خرسندی است که در کنفرانس روسای مجالس ۶ کشور افغانستان، چین، ایران، پاکستان، روسیه و ترکیه حضور می‌یابیم. لازم می‌دانم از رئیس مجلس پاکستان به دلیل دوران مسئولیت یکساله خودشان برای این کنفرانس و تعهداتشان برای کمک به این روند تشکر کنم و به ریاست مجلس آقای لاریجانی تبریک می‌گویم که از هم اکنون ریاست این کنفرانس را بر عهده گرفتند.

وی افزود: جهان امرز شاهد چالش‌های سخت و پیچیده‌ای علاوه بر بحران‌های  اقتصادی، توسعه‌نیافتگی، فقر و گرسنگی یکجانبه‌گرایی افراطی‌گرایی و تروریسم است. در این فرصت چند چالش مهم بشری را به عرض شما می‌رسانم.

رئیس‌جمهور تاکید کرد: جمهوری اسلامی ایران به عنوان بزرگترین قربانی تروریسم از بدو تاسیس تاکنون با این پدیده شوم مواجه بوده و از این بابت متحمل خسارات جانی و مالی سنگینی شده است. اقدامات تروریستی از جمله شهادت ۷۲ تن از سیاست‌مداران در یک بمبگذاری سال ۱۳۶۰ و شهادت رئیس‌جمهور و نخست وزیر وقت کشور توسط تروریست‌ها در همان سال و شهادت بیش از ۱۷ هزار تن از مردم عادی در ۴۰ سال گذشته به دست گروه‌های تروریستی که در اروپا و آمریکا تحت حمایت دولت‌های غربی هستند، شهادت دانشمندان هسته‌ای و حمله تروریستی داعش سال قبل به مجلس و حادثه اخیر اهواز و حادثه چابهار از این دست حوادث هستند.

وی ادامه داد: این حوادث کوچکترین خللی در عزم و اراده و ملت ایران برای مبارزه بی‌امان با اشکال تروریسم وارد نکرده و نخواهد کرد. امروز امنیت ابعاد گستره‌تری نسبت به قبل دارد. امنیت اقتصادی، فرهنگی و سیاسی و اجتماعی و روانی جامعه ما را در بر گرفته است و اخلال در هر یک می‌تواند در حوزه تروریسم تعریف شود.

روحانی خاطرنشان کرد: تحریم‌های غیرقانونی آمریکا علیه ملت ایران به عنوان شکل بارزی از تروریسم ملت ما را هدف قرار داده است، تروریسم اقتصادی به معنای وحشت‌آفرینی برای ایجاد فشار در یک کشور و ایجاد رعب و ترس در کشورهای دیگر برای ممانعت از سرمایه‌گذاری در کشور هدف است.

ادامه دارد...