روحانی: ایران بزرگترین قربانی تروریسم است

رئیس‌جمهور گفت:‌ جمهوری اسلامی ایران به عنوان بزرگترین قربانی تروریسم از بدو تاسیس تاکنون با این پدیده شوم مواجه بوده است.

روحانی: ایران بزرگترین قربانی تروریسم است

- اخبار سیاسی -

به گزارش خبرنگار حوزه دولت خبرگزاری تسنیم ، حجت‌الاسلام حسن روحانی رئیس‌جمهور امروز در جلاس روسای 6 کشور (دومین کنفرانس روسای مجالس ایران، افغانستان، پاکستان، ترکیه، چین و روسیه درباره مبارزه با تروریست) با ببیان این مطلب که مایه خرسندی است که در این اجلاس حضور دارم،  اظهار داشت: لازم می‌دانم از مجلس پاکستان و رئیس مجلس پاکستان به دلیل دوران مسئولیت یکساله و همچنین تعهداتشان برای کمک به این روند تشکر کنم.

وی افزود: جهان امروز شاهد چالش‌های سخت و پیچیده‌ای است؛‌ اعم از موضوع تغیرات آب و هوا و بحران‌های اقتصادی و توسعه نیافتگی تجاوز و چنگ و فقر و گرسنگی و یکجانبه‌گری و افراطی‌گری و تروریسم. لذا نکاتی را راجع به چند چالش مهم بشری یعنی تروریسم و افراطی‌گری و یکجانبه‌گری را به عرضتان می‌رسانم.

رئیس‌جمهور با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران به عنوان بزرگترین قربانی تروریسم از بدو تاسیس تاکنون با این پدیده شوم مواجه بوده است و از این بابت متحمل خسارت‌های جانی و مالی سنگینی شده است، گفت:‌ شهادت 72 تن از نماینگان مجلس و دولت‌مردان در یک بمب‌گذاری در سال 1360 و شهادت رئیس‌جمهور و نخست‌وزیر وقت کشور توسط تروریست‌ها در همان سال و شهادت بیش از 17 هزارتن از مردم عادی در طول 40 سال گذشته به دست گروه‌های ترویستی صورت گرفت که هم‌اینک در اروپا و آمریکا تحت حمایت‌های دولت‌های غربی هستند.

روحانی در بخش دیگری از سخنانش تروریست‌ها و حامیانش نمی‌خواهند ما با هم گفت‌و‌گو کنیم، اضافه کرد: اما با دست در دست هم بر تروریسم پیروز شدیم،  موفقیت ما نیامند اراده‌ای خستگی‌ناپذیر است.

این خبر تکمیل می‌شود...

انتهای پیام/