آمریکایی‌ها منطقه ما را انبار باروت کرده اند

وزیر امورخارجه کشورمان گفت: آمریکایی‌ها به اتهامات بی معنا متوسل می‌شوند برای این که توجه‌ها را از خطرات اصلی که این منطقه را تهدید می‌کند، منحرف کنند.

خبرگزاری میزان- وزیر امورخارجه کشورمان گفت: آمریکایی‌ها به اتهامات بی معنا متوسل می‌شوند برای این که توجه‌ها را از خطرات اصلی که این منطقه را تهدید می‌کند، منحرف کنند.

آمریکایی‌ها منطقه ما را انبار باروت کرده اند به گزارش خبرنگار گروه سیاسی خبرگزاری میزان، محمد جواد ظریف در حاشیه دومین کنفرانس روسای مجالس کشور‌های افغانستان، ایران، پاکستان، ترکیه چین و روسیه، با اشاره به برگزاری این نشست در جمع خبرنگاران گفت: مجالس این شش کشور نمایندگان مردم این کشور‌ها هستند که می‌توانند در این زمینه یک حرکت مردمی را علاوه بر حرکت سیاسی هماهنگ کنند.

وی با اشاره به طرح اتهامات موشکی آمریکا علیه ایران، اظهارداشت: آمریکایی‌ها هر تلاشی کرده‌اند تا در روابط ایران و اروپا مزاحمت ایجاد کنند. حتی بیش از این که روابط ایران و اروپا را به خطر بیاندازند، تلاش آن‌ها بر این است که مسائل منطقه را وارونه جلوه دهند.

وزیر امور خارجه با بیان اینکه آمریکایی‌ها منطقه ما را انبار باروت کرده‌اند. تصریح کرد: میزان سلاحی که از سوی آمریکا فروخته می‌شود، غیر قابل باور است و بسیار فراتر از نیاز منطقه است. این نشان دهنده سیاست بسیار خطرناکی است که آمریکایی‌ها در منطقه ما دنبال می‌کنند و این سیاست باعث شده تا منطقه ما تبدیل به انباری از سلاح‌های بسیار پیشرفته مخرب شود که متاسفانه هیچ کمکی به صلح و امنیت در منطقه نکرده است.

وی ادامه داد: به همین خاطر آمریکایی‌ها به اتهامات بی معنا متوسل می‌شوند برای این که توجه‌ها را از خطرات اصلی که این منطقه را تهدید می‌کند، منحرف کنند. ما در روزنامه‌های اروپایی خواندیم که سلاح‌های آمریکایی دست القاعده در یمن و داعش در سوریه است و این خطری است که همواره خطر ما را تهدید می‌کند.

ظریف گفت‌: این که آمریکایی‌ها در دنیا منزوی شده و نیاز پیدا کردند که به این حد از دعوا وارد شوند که حتی یکی از روسای بخش مالی یکی از کمپانی‌های چین را دستگیر کنند تا سیاست خود را پیش ببرند، این مسئله پیش از این که نشان دهنده قدرت آمریکا باشد نشان دهنده استیصال آمریکا است.