مهمترین اخبار نظامی در هفته گذشته + لینک

مهمترین اخبار نظامی هفته گذشته را می‌توانید در این گزارش مطالعه کنید.

مهمترین اخبار نظامی در هفته گذشته + لینک

- اخبار سیاسی -

به گزارش خبرنگار دفاعی خبرگزاری تسنیم ، اخبار و گزارش‌های متعددی در یک هفته گذشته توسط گروه امنیتی - دفاعی خبرگزاری تسنیم منتشر شده که تعدادی از این اخبار، مورد توجه مخاطبان قرار گرفته و جزو مهمترین اخبار نظامی تسنیم قرار گرفته است.

دانشجوی بسیجی در برابر تروریسم اقتصادی غرب قد علم می‌کند

گزارش تصویری: ستاد فرماندهی ناجا در چابهار بعد از حمله تروریستی

سردار عبدالهی: "مدیریت جهادی" ضامن پیشرفت و بالندگی کشور است

در ذیل، مهمترین اخبار نظامی تسنیم در یک هفته گذشته را به تفکیک بخوانید:

ناوشکن جمهوری اسلامی ایرانی ــ سهند با حضور سرلشکر موسوی فرمانده کل ارتش، دریادار خانزادی فرمانده نیروی دریایی ارتش و جمع دیگری از فرماندهان عالی‌رتبه نظامی، به ناوگان جنوب نیروی دریایی ارتش ملحق شد.

++کلیک کنید: متن کامل خبر

حادثه تروریستی چابهار

ساعت 9 و 55 دقیقه صبح پنجشنبه، 15 آذر یک عامل انتحاری با یک دستگاه وانت نیسان که مواد منفجره را به همراه داشته، قصد عملیات انتحاری به سمت مقر نیروی انتظامی چابهار را داشته است که با مقابله نیروهای انتظامی مواجه می‌شود و نمی‌تواند وارد مقر شود و درب مقر انتظامی را منفجر می‌کند و خودش نیز به هلاکت می‌رسد. در نتیجه این اقدان تروریستی 2 نفر از نیروهای ناجا به شهادت رسیده و تعدادی از مردم هم زخمی می‌شوند.

++کلیک کنید: متن کامل خبر

سخنگوی سپاه: سردار عبداللهی مشاور فرمانده سپاه است

سخنگوی سپاه در واکنش به فضاسازی رسانه‌ای دشمن در خصوص فرمانده سابق قرارگاه خاتم الانبیا(ص، گفت: سردار عبداللهی در سمت مشاور فرمانده کل سپاه، در حال انتقال تجارب در مسیر سازندگی کشور است.

++کلیک کنید: متن کامل خبر

جانشین نیروی قدس سپاه: یمنی‌ها موشک 400 کیلومتری با خطای 10 متر در اختیار دارند

جانشین فرمانده نیروی قدس سپاه گفت: بچه‌های انصارالله در کوتاه‌ترین زمان به فن‌آوری ساخت دقیق‌ترین موشک‌ها دست یافتند. این موشک‌ها که 400 یا 500 کیلومتر برد دارد، امروز تنها با 10 تا 12 متر تفاوت به نقطه اصلی اصابت می‌کند و این امکانات ساخت همگی از طریق خود بچه‌های انصارالله به دست آمده است.

++کلیک کنید: متن کامل خبر

امیر موسوی: لباس ارتش، لباس پیشمرگی ملت ایران است

فرمانده کل ارتش با تاکید بر این که درجه داران بخش بسیار مهم و تعیین کننده در ارتش هستند، گفت: لباس مقدس ارتش، لباس رزم، ایستادگی، مقاومت و پیشمرگی ملت بزرگ ایران است.

++کلیک کنید: متن کامل خبر

به‌زودی؛ رونمایی از پهپادهای دوربرد نیروی دریایی ارتش

معاون هماهنگ‌کننده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران گفت: به‌زودی پهپادهای دوربرد نداجا رونمایی می‌شوند.

++کلیک کنید: متن کامل خبر

سخنگوی ارشد نیروهای مسلح: تست و توسعه موشک‌ها را ادامه می‌دهیم

سخنگوی ارشد نیروهای مسلح گفت: تست موشک‌ها و توان دفاعی جمهوری اسلامی برای دفاع و در راستای بازدارندگی کشور ما است و این کار ادامه پیدا خواهد کرد.

++کلیک کنید: متن کامل خبر

خانه‌های ساخت سپاه بعد از زلزله اخیر کرمانشاه چقدر آسیب دیدند؟ + فیلم

سپاه پاسداران انقلاب اسلامی پس از وقوع زلزله 7.3ریشتری سال گذشته در کرمانشاه خانه‌های مدرنی برای مردم مناطق آسیب‌دیده ساخت که این خانه‌ها در زلزله هفته اخیر تقریباً هیچ آسیبی ندیدند.

++کلیک کنید: متن کامل خبر

واکنش وزیر دفاع به اتهام‌زنی جدید آمریکا به ایران درباره یمن

امیر حاتمی وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در همایش بسیجیان وزارت دفاع گفت:‌ امر‌وز کار به جایی رسیده که آمریکایی‌ها به دروغ درحال اتهام زدن به ایران هستند که آنها نگذاشتند ما در یمن پیروز شویم. آنها فکر می‌کنند ایستادگی‌ مردم یمن به دلیل حمایت ایران است اما حمایت ما یک حمایت معنوی است اما آنچه موجب پیروزی است روحیه مقاوم خود ملت‌ها است که حاضر نیستند تن به ظلم آمریکایی‌ها بدهند.

++کلیک کنید: متن کامل خبر

امیرخانزادی: نسل جدید ناوشکن‌های ایرانی به‌زودی رونمایی می‌شود

دریادار حسین خانزادی، فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی گفت: در آستانه دهه چهارم انقلاب، شاهد الحاق نسل جدیدی از ناوشکن‌های کلاس موج نداجا به نام "سهند" به نیروی دریایی خواهیم بود ‌ و در آینده هم شاهد الحاق ناوشکن "دنا"، ناوشکن "دماوند" و زیر‌دریایی‌های کلاس متوسط "فاتح" به نداجا خواهیم بود.

++کلیک کنید: متن کامل خبر

انتهای پیام/