گزارش بلومبرگ | ایران برنده نشست اوپک

بلومبرگ نوشت: به گفته نمایندگان حاضر  در اوپک ین توافق نهایی یک سوپرایز است و ایران برنده این مذاکرات پرمنازعه بود زیرا گفته می شود معافیت از کاهش تولید را دریافت کرده است. به گزارش فارس در گزارش بلومبرگ از نشست اوپک آمده است: اوپک در نهایت با کاهش تولید بسیار بیش از انتظار توافق کرد … نوشته گزارش بلومبرگ | ایران برنده نشست اوپک اولین بار در انصاف نیوز پدیدار شد.

بیژن زنگنه وزیر نفت

بلومبرگ نوشت: به گفته نمایندگان حاضر  در اوپک ین توافق نهایی یک سوپرایز است و ایران برنده این مذاکرات پرمنازعه بود زیرا گفته می شود معافیت از کاهش تولید را دریافت کرده است.

به گزارش فارس در گزارش بلومبرگ از نشست اوپک آمده است: اوپک در نهایت با کاهش تولید بسیار بیش از انتظار توافق کرد و این توافق قیمت نفت را پس از روزها مذاکرات دشوار در وین بالا برد.

به گفته نمایندگان اوپک، اعضای اوپک و کشورهای غیراوپکی توافق کردند که در نهایت روزانه ۱٫۲ میلیون بشکه تولید نفت را کاهش دهند و سهم کشورهای غیراویکی از این میزان ۴۰۰ هزار بشکه در روز است.

این توافق پس از آن حاصل شد که ایران معافیت از کاهش تولید دریافت کرد زیرا این کشور به علت تحریم های آمریکا هم اکنون با کاهش شدید محموله های نفتی خود مواجه است.

به نوشته بلومبرگ، ایران برنده این مذاکرات پرمنازعه بود زیرا گفته می شود معافیت از کاهش تولید را دریافت کرده است.

ین موفقیت در سازمان اوپک به دنبال یک سری نشست های دوجانبه میان روسیه به عنوان واسطه اصلی میان عربستان و ایران صورت گرفته است.

به گفته نمایندگان در اوپک، از آنجایی که مذاکرات بر پیشنهاد کاهش تولید اوپک و هم پیمانانش به میزان حدود یک میلیون بشکه در روز و سهم ۶۵۰ هزار بشکه ای اوپک متمرکز شده بود، این توافق نهایی یک سوپرایز است.

تولیدکنندگان سطح تولید ماه اکتبر را به عنوان پایه در نظر گرفتند و این توافق در ماه آوریل مورد بررسی قرار خواهد گرفت. میزان مشارکت روسیه هنوز مشخص نیست؛ به گفته یک نماینده در اوپک، اما در ابتدا از این کشور کاهش ۱۰۰ تا ۱۵۰ هزار بشکه در روز درخواست شده اما در نهایت مشخص شد که با اندکی کاهش بیشتر ممکن است موافقت کند.

لینک کوتاه شده: http://www.ensafnews.com/SiJX6