امام جمعه کیش:اقتصاد واشتغال از مهم ترین الویت های کیش است

امام جمعه کیش گفت: رونق اقتصادی و اشتغال جوانان ازمهمترین مسائل والویت های امروزاین جزیره است که امیدواریم دربرنامه ریزی های مدیریت جدید نیز مورد توجه قرار گیرد.

حجت السلام والمسلمین احمد حسن زاده،امام جمعه کیش در خطبه های نمازجمعه به مسائل مهم امروز کیش پرداخت و افزود: اقتصاد به عنوان اصلی ترین الویت های جزیره کیش نیازمند برنامه ریزی و اقدامات صحیح است.
وی گفت: همبستگی ، همیاری وهمکاری همگان و مردم جزیره با مدیریت جدید میتواند جان تازه ای به اقتصاد کیش بدهد و رونق جزیره را بهبود ببخشد.
امام جمعه کیش اشتغال را از دیگر الویت های مهم جزیره دانست و افزود: جوانان جزیره نیازمند به شغلی پایدار هستند و دراین راستا از مدیرعامل محترم سازمان منطقه آزاد که خود مدیری جهادی و از خانواده معظم شهداست، خواهشمندم به جوانان با استعداد و کاربلد کیش اعتماد کنند و بکارگیری از این نیروی کارآمد را درالویت امور وکارهای خود قرار دهند.
حجت السلام والمسلمین حسن زاده ،دربخش دیگری ازسخنان خود تغییر مدیریت کیش را از مهمترین رخدادهای اخیرجزیره دانست و ضمن تقدیراز زحمات مدیر عامل سابق و خیر مقدم گویی به مدیرعامل جدید جزیره ابراز امیدواری کرد که این تغییرات ،تحولی درشأن مردم جزیره را ایجاد کند.
وی همچنین با بیان نکاتی خطاب به مسئولان گفت: ازنگاه قرآن حکومت یک امانت الهی و حاکم اسلامی امین خدا است،لذا این نگرش به مسئولیت ها و حکومت ها تاثیر بسیار فراوانی در رفتار مدیران دارد و امیدواریم این نگاه در سطوح مدیران میانی تقویت شود.

امام جمعه کیش با اشاره به حادثه تروریستی چابهار افزود:این حادثه یکی از حوادث تلخی بود که توسط یکی از عوامل استکبار جهانی و در یک اقدام تروریستی انجام شد و منجر به شهادت و زخمی شدن تعدادی از شهروندان و پرسنل نیروی انتظامی شد.
وی همچنین ضمن عرض تسلیت به خانواده این عزیزان وآروزی بهبودی برای مجروحان این اقدام تروریستی از مسئولان خواست تا عوامل پشتیبان این حادثه را هرچه سریعتر شناسایی کنند و به جزای عمل خویش برسانند.
امام جمعه کیش در ادامه ، با اشاره به 16 آذر و تبریک روز دانشجو گفت: 16 آذر آغاز حرکت ضد استکباری و ضد استعماری جنبش دانشجویی است و جنبش دانشجویی در ایران با ویژگی های خاص، یک جنبش ضد استکبار، ضد سلطه، ضد دیکتاتوری و عدالت خواه است .
وی در پایان رحلت آیت الله گلپایگانی، شهادت آیت الله دستغیب سومین شهید محراب و سالروز شهادت خلبان شهید احمد کشوری را از دیگر مناسبت های هفته یپیش رو عنوان کرد و یاد خاطره آنان را گرامی داشت.