درخواست کمک ترکیه از اینترپل برای بازداشت قاتلان خاشقچی

در حالی که درخواست‌های متعددی در آمریکا برای محاکمه محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان در پرونده خاشقچی مطرح شده است، آنکارا قصد دارد از اینترپل در بازداشت عاملان این جنایت کمک بگیرد. به گزارش ایسنا، دادستان کل ترکیه حکم بازداشت دو چهره نزدیک به بن سلمان یعنی احمد عسیری، رئیس اطلاعات عربستان و سعود القحطانی، مشاور … نوشته درخواست کمک ترکیه از اینترپل برای بازداشت قاتلان خاشقچی اولین بار در انصاف نیوز پدیدار شد.

جمال خاشقجی

در حالی که درخواست‌های متعددی در آمریکا برای محاکمه محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان در پرونده خاشقچی مطرح شده است، آنکارا قصد دارد از اینترپل در بازداشت عاملان این جنایت کمک بگیرد.

به گزارش ایسنا، دادستان کل ترکیه حکم بازداشت دو چهره نزدیک به بن سلمان یعنی احمد عسیری، رئیس اطلاعات عربستان و سعود القحطانی، مشاور او را صادر کرد.

یاسین اوکتای، مشاور رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه و رهبر برجسته حزب عدالت و توسعه این کشور در گفتگو با شبکه خبری الجزیره اظهار کرد: دادگاه ترکیه بنا بر درخواست‌های دادستانی کل طی روزهای آتی این پرونده را بر عهده گرفته و ترکیه بازداشت عسیری و القحطانی را از اینترپل خواستار خواهد شد، به این ترتیب پرونده خاشقجی بین‌المللی خواهد شد.

اوکتای گفت: اگر عربستان این دو متهم را تحویل ندهد، ترکیه اقداماتی را مطابق با قوانین بین‌المللی در پیش خواهد گرفت.

مشاور رئیس جمهور ترکیه همکاری جدی ریاض با مسئولان قضایی ترکیه را که “قطعا برای محاکمه عادلانه متهمان بدون توجه به هیچ مساله دیگری” اقدام خواهند کرد، خواستار شد.

لینک کوتاه شده: http://www.ensafnews.com/TNupn