وحدت سلاح اصلی مقابله با توطئه دشمن است

سنندج - ایرنا - خطیبان جمعه شهرستان های بیجار و سروآباد با اشاره به تلاش دمشن برای ضربه به زدن به انقلاب و نظام اسلامی تاکید کرد وحدت، یکپارچگی و انسجام میان مردم و مسئولان، مهمترین مانع بر سر راه تحقق اهداف دشمن و به نتیجه رسیدن توطه های آنها است.

به گزارش خبرنگار ایرنا، امام جمعه بیجار با اشاره به بهانه جویی آمریکا و برخی متحدانش از جمله انگلیس برای مقابله با ایران اسلامی گفت: توان موشکی و آزمایش نظامی کشورمان این روزها دستاویزی برای دشمن شده تا شاید از این طریق بتواند فشارهای خود را بیشتر کند.
حجت الاسلام علی مرادی در خطبه های این هفته نماز جمعه بیجار اظهار داشت: دنیا به خوبی می داند ملت مسلمان ایران هیچگاه به دنبال هسته ای شدن و استفاده از سلاح های کشتار جمعی نبوده و پس از این هم چنین هدف و برنامه ای ندارد.
وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به فرا رسیدن 16 آذر روز دانشجو افزود: این روز نماد استکبار ستیزی و هوشیاری ملت مسلمان ایران در مقابل قدرت های استکباری جهان و نماد وظیفه شناسی و احساس مسئولیت آحاد جامعه است.
حجت الاسلام مرادی یادآور شد: یکی از مهمترین مسایل جمهوری اسلامی ایران، مبارزه با استکبار جهانی است که در این راه همه آحاد مردم، گروه های سیاسی و احزاب، دانشجویان و دانش آموزان وظیفه مهم و سنگینی بر دوش دارند.
وی تاکید کرد: روز دانشجو که معطر به خون پاک سه شهید است نماد هوشیاری دانشجویان و اساتید دانشگاه ها در خصوص مسایل روز کشور و مقابله با استکبار جهانی است.
شهرستان بیجار با جمعیتی حدود 89 هزار نفر در 140 کیلومتری شرق سنندج قرار دارد.

** وحدت عامل قدرت و انسجام مردم و مسئولان برابر استکبار است
امام جمعه سروآباد گفت: یکی از مهمترین مولفه های قدرت در نظام اسلامی وحدت و انسجام مردم و مسئولان است که باعث شده توطئه و تهدید دشمن آسیبی به این کشور نزند.
ماموستا سید احمد سجادی در خطبه های این هفته نماز جمعه سروآباد از مردم و مسئولان خواست در برابر توطئه های دشمن هوشیار باشند.
وی در بخش دیگری از سخنان خود مصرف مشروبات الکلی را بشدت نهی کرد و افزود: این کار باعث گسترش معضلات اجتماعی و ناامنی در جامعه می شود.
ماموستا سجادی اضافه کرد: مصرف مشروبات الکلی باعث نزول عقل و روان انسان شده و او را بسوی نابودی و انحطاط می کشاند.
امام جمعه سروآباد یادآور شد: افرادی که مشروبات الکلی مصرف می کنند بعد از مدتی در زندگی روزمره خود احساس پوچی کرده و راه سعادت دنیوی و اخروی را گم و در مسیر تاریکی و ظلمت قرار می گیرند.
وی تاکید کرد: مصرف مشروبات الکلی توسط فرد مسلمان یکی از نقشه ها و توطئه های دشمنان برای نابودی جامعه اسلامی و سلطه جهان کفر بر جهان اسلام است لذا بر همه مسلمانان واجب است از توطئه شوم دشمن آگاه بوده و با هوشیاری مقابل آن بایستند.
ماموستا سجادی دشمن شناسی را یکی از ضرورت های جوامع اسلامی دانست و گفت: امروز دشمن با تمام قوای خود به جنگ با مسلمانان آمده و با انواع نقشه ها و توطئه های شوم و شیطانی قصد ضربه زدن به اسلام را دارد که بر مسلمانان واجب است دشمن شناسی را در خود تقویت کرده و اتحاد و یکدلی خود را حفظ کنند.
شهرستان سروآباد با 2 بخش مرکزی و هورامان و بیش از 50 هزار نفر جمعیت در فاصله 90 کیلومتری از سنندج مرکز استان کردستان واقع شده و 24 کیلومتر مرز با کشور عراق دارد.