دانشجوی ایرانی مظهر غیرت و استکبارستیزی است

شهرکرد- ایرنا- امام جمعه موقت شهرکرد­ با اشاره به 16 آذر روز دانشجو گفت: دانشجوی ایرانی، مظهر استکبارستیزی، عزت و غیرت است.

به گزارش ایرنا، حجت ‌الاسلام امیرقلی جعفری در خطبه های نمازجمعه شهرکرد با اشاره به حماسه تاریخی 16 آذر در مخالفت با سفر معاون رئیس جمهوری وقت آمریکا افزود: استکبارستیزی و مبارزه با ظلم در خون جوانان ایرانی همیشه در خروش است.
وی دانشگاه را یک مکان مقدس و مطهر دانست و دانشجویان با بصیرت و انقلابی را به عنوان دیده بانان و حافظ، صیانت از عزت، شرف و ارزش های دینی عنوان کرد.
جعفری تصریح کرد: جوانان و دانشجویان ایران با الگو گرفتن از سیره حضرت سیدالشهدا، (ع) برای حفظ کرامت انسانیت، استقلال و ارزش های دین مبیبن اسلام از جان خود گذشته اند.
امام جمعه موقت شهرکرد، در بخش دیگری از خطبه های نمازجمعه با بررسی مشکلات کمبود آب، به مساله بحرانی و ممنوعه شدن برداشت آب در بیشتر دشت های مهم این خطه پرداخت و گفت: باید مسئولان حوزه آب کشور جلو زیاده خواهان و سودجویان را بگیرند.
وی با بیان اینکه عدالت باید در همه سطوح باشد، بیان کرد: حفر تونل گلاب در مسیر انحرافی زاینده رود یک طرح غیر قانونی است، ولی برخی افراد پافشاری و اصرار بر تکمیل این طرح دارند.
خطیب موقت جمعه شهرکرد ادامه داد: آب جزو انفال و متعلق به همه مردم است اما باید عدالت اجرا شود، برخی از مصوبات شورایعالی آب درباره استان تعطیل شده است.
حجت الاسلام جعفری تاکید کرد: اگر مسئولان وزارت نیرو در برگزاری عدالت در حوزه آب این استان چاره اندیشی نکنند و تونل گلاب نهایی شود شهرستان های بن و سامان در مسیر زاینده رود، دچار بحران و تنش خواهند شد.