عدالت خواهی محور فعالیت های جنبش دانشجویی است

قشم - ایرنا - امام جمعه موقت قشم گفت: جنبش دانشجویی همواره مخالف استعمار، استکبار و استبداد است و همواره بر محور عدالت خواهی فعالیت می کند.

به گزارش ایرنا حجت ااسلام علی عرفان پور در خطبه های نماز جمعه این هفته قشم افزود: دانشجویان باید قدرت تحلیل سیاسی خود را تقویت کنند و با شناخت کامل از شرایط جهان، نسبت به ابزارهای حمله دشمن آگاهی داشته باشند.
وی با اشاره به سخنان امام خمینی(ره) درباره جایگاه دانشجو در جامعه، ادامه داد: دانشجویان از ذخایر انقلاب محسوب می شوند که کلید آینده جامعه را به دست می گیرند.
امام جمعه موقت قشم در ادامه به تشکیل شورای انقلاب فرهنگی توسط امام راحل اشاره و تاکید کرد: انقلاب جمهوری اسلامی یک انقلاب فرهنگی بود و برای تغییر وضعیت فرهنگی کشور شکل گرفت.
وی افزود: با فعالیت شورای عالی انقلاب فرهنگی که مهره های مهم و کلیدی انقلاب عضو آن بودند، نهادها و سازمان های انقلابی یکی پس از دیگری تشکیل شد.
عرفان پور همچنین با اشاره به پیام مقام معظم رهبری به بیست و هفتمین اجلاس سراسری نماز، گفت: باید حق نماز در جامعه ادا شود و مسلمانان در جوامع اسلامی باید برای ادای نماز در جامعه قیام کنندد.
وی ادامه داد: خضوع، خشوع، و شناخت خالق از جمله ویژگی های یک نماز صحیح است و از این رو نماز باید به شکل صحیح آن در جامعه ادا شود.
امام جمعه موقت قشم اظهار داشت: نمازی که درست ادا شود و استمرار داشته باشد، روحیه موعظه گری را در انسان زنده می کند و او را از کارهای زشت و منکر باز می دارد.
وی افزود: جنبه تربیتی نماز برای جوانان و نوجوانان باید مورد توجه مسوولان قرار بگیرد و نهادهای انقلابی از جمله آموزش و پرورش باید نسبت به این مساله آگاهانه رفتار کنند.
شهرستان قشم شامل جزیره‌های قشم، هرمز، هنگام و لارک با حدود یکهزار و 628 کیلومتر مربع وسعت و 150 هزار نفر جمعیت در جنوب استان هرمزگان قرار دارد.
7500