برگزاری نشست مشترک نمایندگان دو کره در منطقه مرزی

کره‌جنوبی و  کره شمالی نشستی را در سطح معاونان وزیر در دفتر روابط دو کره در منطقه مرزی “کائه‌سونگ” واقع در کره شمالی برگزار کردند. به گزارش ایسنا، به نقل از شینهوا، بر طبق گفته “لی یوجین”، معاون سخنگوی وزارت اتحاد سئول به یک خبرگزاری، “چون هه سونگ”، معاون وزیر اتحاد کره جنوبی قرار بود … نوشته برگزاری نشست مشترک نمایندگان دو کره در منطقه مرزی اولین بار در انصاف نیوز پدیدار شد.

کره‌جنوبی و  کره شمالی نشستی را در سطح معاونان وزیر در دفتر روابط دو کره در منطقه مرزی “کائه‌سونگ” واقع در کره شمالی برگزار کردند.

به گزارش ایسنا، به نقل از شینهوا، بر طبق گفته “لی یوجین”، معاون سخنگوی وزارت اتحاد سئول به یک خبرگزاری، “چون هه سونگ”، معاون وزیر اتحاد کره جنوبی قرار بود که در نشست سران دو کره در کائه‌سونگ شرکت کند.

همتای وی از کره شمالی “جون جونگ سو”، نایب رییس کمیته “اتحاد مجدد صلح آمیز سرزمین پدری” است. این دو نفر به عنوان روسای مشترک دفتر روابط دو کره که در ماه سپتامبر برای ارتباطات گسترده بین دو کره بازگشایی شد، با یکدیگر همکاری داشته‌اند.

بنابر گفته معاون سخنگوی وزارت اتحاد کره در حین این دیدار، “چون” و “جون” اجرای توافقاتی را که قبلا توسط روسای دو کره به دست آمده بود مرور کرده و درباره مسائل مرتبط گفت‌و‌گوی جامعی انجام دادند.

لینک کوتاه شده: http://www.ensafnews.com/kWjGZ