کمتر بی‌عدالتی در ایران است که به آمریکا مربوط نشود

ایلنا: امام جمعه موقت تهران گفت: از جنایاتی که در تاریخ معاصر ایران بر ملت روا داشته شده کمتر بی عدالتی سراغ داریم که مستقیم یا غیر مستقیم به آمریکا مربوط نشود.

حجت الاسلام موحدی کرمانی:

کمتر بی‌عدالتی در ایران است که به آمریکا مربوط نشود

امام جمعه موقت تهران گفت: از جنایاتی که در تاریخ معاصر ایران بر ملت روا داشته شده کمتر بی عدالتی سراغ داریم که مستقیم یا غیر مستقیم به آمریکا مربوط نشود.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایلنا، حجت‌‌الاسلام محمدعلی موحدی کرمانی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته تهران با ذکر این موضوع که رهبر انقلاب، نایب امام زمان (عج) هستند، گفت: اگر امام زمان (عج) امروز بودند، چه می‌‌‌کردند؟ ایشان کشور را بر محور اسلام اداره می‌‌‌‌کردند. نایب ایشان هم موظف است کشور را بر محور اسلام اداره کند و رهبری نیز چنین کرده و حکومت را بر محور اسلام اداره می‌‌کنند.

سیاست کلی نظام را نایب امام زمان (عج) تعیین می‌‌کند

وی با بیان اینکه سران سه قوه باید زیر نظر رهبر باشند، اظهار داشت: علاوه بر این سیاست‌‌های کلی نظام در امر فرهنگ، سیاست، اقتصاد و همه امور کشور نیز باید بر همین محور باشند. سیاست کلی نظام را نایب امام زمان (عج) تعیین می‌‌کند. سیاست‌‌های کلی را ایشان بعد مشورت با مجمع تشخیص مصلحت نظام تعیین می‌‌کند.

این عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام به روز ۱۶ آذر اشاره و تصریح کرد: بعد از کودتای سال ۳۲، آیزنهاور رییس‌‌جمهور وقت آمریکا تصمیم گرفت برای حمایت از رژیم پهلوی، نیکسون معاون خود را به تهران بفرستد. این خبر موج نفرت را در بین مردم مخصوصا دانشجویان در پی داشت. رژیم پهلوی برای تسلط بر اوضاع نیروهای نظامی را در دانشگاه مستقر کرد. دانشجویان و اساتید که متوجه مسئله شدند که رژیم قصد جنایت دارد، سعی کردند هیچ بهانه‌‌ای ندهند اما نظامیان ناگهان به دانشجویان هجوم آوردند و در حالی که دانشجویان به صورت آرام در حال ترک دانشگاه بودند، دژخیمان آنها را به رگبار بستند و تعداد زیادی مجروح شدند، تعدادی را دستگیر کردند و سه تن از فرزندان ملت در خون خود غلطیدند.

آمریکا رکورددار شکست در برابر مردم ایران است

موحدی کرمانی ادامه داد: در اینجا باید بگویم از جنایاتی که در تاریخ معاصر ایران بر ملت روا داشته شده، کمتر بی‌‌عدالتی را سراغ داریم که مستقیم یا غیرمستقیم به آمریکا مربوط نشود. دژخیمی که به دنبال سرکوب بومیان آمریکا شکل گرفته و کشتار ۲۲۰ هزار نفر در بمباران هیروشیما و ناکازاکی را در کارنامه خود دارد. رژیمی که بارزترین اقدامات ضد بشری را در زندان‌‌‌های گوانتانامو و ابوغریت انجام می‌‌دهد و در عین حال خود را مدافع حقوق‌بشر و پرچم‌‌دار صلح می‌‌داند.

وی با بیان اینکه آمریکا پایه‌‌های حکومت استبدادی و ظالمانه پهلوی را در ایران استوار کرد و در همه جنلایت‌‌ها سهیم است، خاطرنشان کرد: آمریکا از بدو پیروزی انقلاب نیز از هیچ اقدامی علیه ایران فروگذار نکرد؛ از حمایت صدام تا سرنگرنی هواپیمای مسافربری و امروز هم با تحریم‌‌های ظالمانه اما علیرغم همه این خباثت‌‌ها، آمریکا رکورددار شکست در برابر مردم شجاع ایران اسلامی است. چه در توطئه‌‌های داخلی و چه در عرصه‌‌های بین‌‌المللی و همانطور که مقام معظم رهبری فرمود آمریکا مسیر افول و نابودی را طی می‌‌کند.

دانشجویان و دانشگاهیان پرچم‌دار مبارزه با ظلم و ستم آمریکا هستند

امام جمعه موقت تهران افزود: امروز دانشجویان و دانشگاهیان ما پرچم‌دار مبارزه با ظلم و ستم آمریکا هستند. استکبارستیزی، عدالت‌خواهی و مبارزه با آمریکا جزو لاینفک جنبش دانشجویی است. به روان پاک شهدای ۱۶ آذر و شهدای مبارزه با ظلم و ستم و بی‌‌عدالتی درود می‌‌‌فرستیم.

ادامه دارد...