بالاترین و بهترین سرمایه برای انسان در دنیا و آخرت تقواست/استکبار ستیزی و مبارزه با آمریکا جزء لاینفک جنبش دانشجویی است

خطیب موقت نماز جمعه تهران با اشاره به اهمیت تقوا گفت: بالاترین و بهترین سرمایه برای انسان در دنیا و آخرت تقواست.

خطیب موقت نماز جمعه تهران ظلم ستیزی، استکبار ستیزی، عدالت خواهی و مبارزه با آمریکا را جزء لاینفک جنبش دانشجویی دانست.

آیت‌الله موحدی کرمانی به گزارش خبرنگار حوزه احزاب و تشکل‌های گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان ، آیت‌الله موحدی کرمانی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته تهران گفت: شما عزیزان، مردان و زنان گرامی را به تقوای اللهی سفارش می‌کنم، بالاترین و بهترین سرمایه برای انسان در دنیا و آخرت تقواست  و انسان باتقوا در هیچ بن‌بستی قرار نمی‌گیرد.

خطیب موقت نماز جمعه گفت: خداوند متعال انسان و جامعه متقی را از بن بست و مشکلات سنگین نجات می‌دهد و فرجی نصیب جامعه کرده حتی به فکر آن جامعه هم خطور نمی‌کند، برکت دیگر تقوا این است که فضای زندگی را برای انسان نورانی می‌کند، فرد وجامعه متقی در ظلمت نمی‌ماند و بی تردید برای انسان و جامعه با تقوا مشکلات به وجود نمی‌آید.

وی ادامه داد: روز‌های پایانی ماه مبارک ربیع الاول را می‌گذرانیم که در این ماه پربرکت ۲ روز بزرگی را داشتیم که اولین روز میلاد با سعادت حضرت خاتم الانبیا «ص» و میلاد حضرت صادق «ع» بوده که خوشبختانه جامعه ما به خوبی از این روز بزرگ تجلیل کردند.

امام جمعه موقت تهران عنوان کرد: روز بابرکت دیگری در این ماه وجود داشت که متاسفانه کمتر به این روز توجه شد و آن روز نهم ماه ربیع الاول آغاز امامت حضرت مهدی «عج» بوده است.

آیت‌الله موحدی کرمانی تصریح کرد: خداوند می‌فرمایند: سنت ما در قانونی که درنظام خلقت حاکم گردانیم این است که انسان‌های مستضعف را از سلطه ستمگران نجات دهیم و این همان سنت اللهی است، اگر مستضعفین در نقطه‌ای گرفتار شده و آن گرفتاری ادامه پیدا کرد بدانند که مقصر اصلی خودشان هستند.

خطیب موقت نماز جمعه تهران در خطبه دوم نماز جمعه تهران با اشاره به وقایع صورت گرفته در شانزدهم آذرماه گفت: بعد کودتای ۲۸ مرداد آیزینهاور رئیس جمهور وقت آمریکا برای حمایت از رژیم پهلوی نیکسون را به ایران بفرست، که این خبر  موجی از اعتراض را در اقشار مختلف به همراه داشت.

خطیب موقت نماز جمعه تهران امروز دانشگاهیان پرچمدار مبارزه با ظلم‌ستیزی هستند، خاطرنشان کرد: درود می‌فرستیم به روان پاک شهدای شانزدهم آذر و باید بدانیم که ظلم ستیزی، استکبار ستیزی، عدالت خواهی و مبارزه با آمریکا جزء لاینفک جنبش دانشجویی است.

این خبر در حال تکمیل است...