انتشار اسامی نمایندگانی که در رای‌گیری‌های صحن مجلس شرکت نمی‌کنند

رئیس کمیسیون تدوین آئین‌نامه داخلی مجلس آخرین مصوبات این کمیسیون در جهت اصلاح آئین‌نامه داخلی پارلمان را تشریح کرد.

انتشار اسامی نمایندگانی که در رای‌گیری‌های صحن مجلس شرکت نمی‌کنند

- اخبار سیاسی -

غلاﻣﺮﺿﺎ ﻛﺎﺗﺐ، رئیس کمیسیون تدوین آئین‌نامه داخلی مجلس، در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم ، در تشریح آخرین مصوبات این کمسیون در جهت اصلاح آئین‌نامه داخلی پارلمان، گفت: اعضای کمیسیون در جلسه اخیر طرحی که در جهت ایجاد شفافیت  آرا وکلای‌ملت بود را تصویب کردند. طرح مذکور برای بررسی در صحن در اختیار هیئت رئیسه قوه مقننه قرار گرفت.

درخواست فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس برای شفافیت در آرای CFT

وی در تشریح این طرح اظهار داشت: طرح مذکور باعث مشارکت هر چه بیشتر نمایندگان در رای‌گیری‌ها و همچنین مشخص شدن نمایندگان فعال در رای‌گیری‌های صحن پارلمان می شود.

رئیس کمیسیون تدوین آئین‌نامه داخلی مجلس در توضیح مزایای طرح شفافیت آرا نمایندگانی که در رای‌گیری‌های صحن حضور فعالانه دارند،  تصریح کرد: براساس طرح مذکور نمایندگانی که در صحن علنی قوه مقننه حضور دارند اما در رأی‌گیری‌ها مشارکت نمی‌کنند، مشخص شده و اسامی این نمایندگان در سایت خبرگزاری خانه ملت منتشر می‌شود.

کاتب با تاکید بر اینکه مردم باید بدانند که وکلای‌آنها در صحن علنی مجلس به چه میزان حضور فعال دارند، ادامه داد: وکلای ملت باید در صحن علنی حضور فعال داشته و نباید نسبت به رای‌گیر‌ها بی‌تفاوت باشند.

نماینده مردم گرمسار در مجلس اضافه کرد: همچنین این  شفافیت باعث فعالیت موثر نمایندگان در صحن علنی قوه مقننه می‌شود.

انتهای‌ پیام/